Wygląda na to, że Xiaomi nie każe nam długo czekać na następcę Xiaomi 12S Ultra. Kolejny flagowiec z aparatami Leica pojawi się niedługo

W ubiegłym roku, na długo po premierze serii Xiaomi 12, producent wprowadził na rynek wyczekiwany ultraflagowiec, czyli Xiaomi 12S Ultra.  Choć od tego czasu minęło zaledwie pół roku, to może się okazać, że jego następca jest bliżej, niż nam się wydawało.
Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12S Ultra

Xiaomi 12S Ultra to prawdziwy flagowiec z najwyższej półki i spodziewamy się, że model, który go zastąpi, w niczym nie będzie mu ustępował

O Xiaomi 12 Ultra mówiło się już w połowie 2021 roku. Ostatecznie główna seria nie doczekała się takiego wariantu, a Xiaomi zdecydowało się wprowadzić go w ramach podserii S w lipcu 2022 roku. To oczywiście tylko mało istotne szczegóły związane z nazewnictwem, ale warto o nich pamiętać. Tak samo, jak o tym, że Xiaomi 12S Ultra miał naprawdę wiele do zaoferowania, a wśród najważniejszych cech trzeba z pewnością wspomnieć o sensorze aparatu Type1 IMX989, który potocznie nazywany 1-calowym. Oczywiście nie tylko aparat główny zasługuje na wspomnienie, w końcu Xiaomi (we współpracy z Leicą) zaoferował nam iście fotograficzną bestię.

Trudno więc nie spodziewać się, że ewentualny następca tego modelu będzie pod tym względem gorszy. Na razie na ten temat nie wiemy zbyt wiele, bo spodziewaliśmy się, że kolejny Ultra rozszerzy portfolio Xiaomi dopiero w okolicach połowy roku. Tymczasem serwis 91mobiles wskazuje (powołując się na źródła branżowe), że podczas wydarzenia MWX 2023, które  odbędzie się w Barcelonie w dniach 27 lutego – 2 marca, Xiaomi zaprezentuje kolejnego flagowca z optyką firmy Leica.

Xiaomi 12S Ultra

Wspomniane urządzenie ma być wyposażone w układ Snapdragon 8 Gen 2, wyświetlacz QHD+ i „1-calowy” sensor aparatu, taki jak w 12S Ultra, ale ze stosownymi ulepszeniami. Oczywiście źródła branżowe nie wskazują wprost, że będzie to Xiaomi 13 Ultra/ 13S Ultra, bo równie dobrze producent może zaserwować nam zupełnie inne urządzenie.

Trudno jednak powiedzieć, jaki to mógłby być model, zwłaszcza tak krótko po premierze flagowej serii. Jeśli plotka jest prawdziwa, to do premiery nie zostało zbyt wiele czasu, a to oznacza, że w najbliższych tygodniach powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat tego tajemniczego fotograficznego flagowca.