Myśleliście, że już składane smartfony to kosmos? Samsung ma coś jeszcze lepszego

Nadchodzi rok składanych smartfonów, które będą tylko zyskiwać na znaczeniu i może z czasem przestaną być produktem premium, a czymś w cenie przynajmniej niegdysiejszych flagowców. Samsung, który od lat przeciera szlaki w tym segmencie, ma już jednak w rękawie propozycje, które mogą stać się następcami dzisiejszych składaków, czego przykładem jest prototyp Flex Hybrid.
Składane smartfony
Składane smartfony

Składane smartfony to dopiero początek. Samsung ma już plan, jak rozwinąć je jeszcze bardziej

Samsung Display, to oddział spółki Samsung specjalizujący się w wyświetlaczach, który właśnie pokazał i aktualnie prezentuje wyjątkowe składane smartfony na swoim stoisku na targach CES 2023. Łączą one w sobie dwa podejścia do “poszerzania” wyświetlaczy smartfonów, bo zarówno ich doskonale znane rozkładanie, jak i zdobywające na popularności w prototypowych urządzeniach “rozciąganie/przesuwanie”.

Czytaj też: Apple pójdzie w Ultra? W przyszłym roku może pojawić się iPhone 15 Ultra

Specjaliści Samsunga połączyli te dwa podejścia w ramach projektu Slidable Flex Solo oraz Slidable Flex Duet. Ten drugi możecie podejrzeć w rzeczywistości poniżej i co tu dużo mówić, to wielki, zdecydowanie laptopowy wyświetlacz, którego można zarówno złożyć, jak i rozciągnąć. Samsung zaznacza zresztą, że te nowości są kierowane nie do smartfonów, a właśnie laptopów i moim zdaniem mogą je zrewolucjonizować.

Tyczy się to zarówno laptopów gamingowych, jak i tych stworzonych do pracy, bo w obecnej chwili prototypy pozwalają powiększyć ekran z wielkości 13 cali do 17,3 cala, ale oczywiście są dopiero prototypami, więc należy je traktować z przymrużeniem oka.