Rozszerzenia w Chrome zamiast pomagać, tylko cię denerwują? Dzięki tej nowości wyłączysz je jednym kliknięciem

Możliwość dodawania rozszerzeń w przeglądarce Chrome to bardzo przydatna opcja. Dzięki temu można usprawnić pracę, korzystać z wielu pomocnych funkcji, ale jednocześnie mogą one również dość skutecznie nam przeszkadzać, a nawet szkodzić. Dlatego Google dostał nową opcję, która pozwoli w jeszcze łatwiejszy sposób wyłączyć rozszerzenia.
Rozszerzenia w Chrome zamiast pomagać, tylko cię denerwują? Dzięki tej nowości wyłączysz je jednym kliknięciem

Jedno kliknięcie wystarczy, by wyłączyć wszystkie rozszerzenia w Google Chrome

Zarządzanie hasłami, tłumaczenie stron, rozszerzenia do blokowania reklam i wiele, wiele innych. Takie W Chrome Web Store znajdziemy dziesiątki takich przydatnych rozszerzeń, które instalujemy, by ułatwić sobie pracę czy codzienne korzystanie z przeglądarki. Niestety, podobnie jak to bywa z aplikacjami, nie każde takie rozszerzenie dobrze działa. Niektóre mogą zakłócać działanie danych witryn, a inne bezpośrednio nam szkodzą, bo zawierają jakieś złośliwe funkcje.

Oczywiście Chrome cały czas daje nam możliwość wyłączenia lub całkowitego usunięcia przeszkadzających nam rozszerzeń. Wystarczy kliknąć w ikonę puzzla obok paska adresu. Tam właśnie znajdziemy wszystkie zainstalowane rozszerzenia, które jeden po drugim możemy wyłączyć – taka opcja znajduje się w menu ukrytym pod trzema kropkami. Google daje też możliwość zrobienia to z poziomu ustawień przeglądarki.

Nowa poprawka sprawi jednak, że będzie to jeszcze szybsze i łatwiejsze niż dotychczas. Oczywiście, o ile funkcja zostanie wdrożona, bo na razie dostępna jest jedynie w wersji beta przeglądarki. Tam, jeden z użytkowników Reddita, odkrył nowy przełącznik pozwalający jednym kliknięciem wyłączyć wszystkie rozszerzenia. Widać to na poniższym nagraniu ekranu.

Użytkownik zaznacza, że funkcja jeszcze nie działa, więc na razie jest to tylko podgląd, ale raczej nie kryje się tutaj żadna większa filozofia. Zadaniem nowego przełącznika jest wstrzymanie działania rozszerzeń bez konieczności wyłączania ich jednego po drugim. Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów, można szybko przywrócić pełną funkcjonalność witryny lub uniemożliwić rozszerzeniom dostęp do naszych danych, takich jak wpisywane właśnie dane płatności online.

Jak już wspomnieliśmy, nie ma pewności, że Google po zakończeniu testów wdroży nowość do przeglądarki. Warto jednak zauważyć, że oparte na technologii Chromium, Microsoft Edge, ma już taką opcję od dłuższego czasu. Można się więc spodziewać, że i Chrome w końcu je dostanie.