Bezużyteczny kontroler Google Stadia? Spokojnie, Google nie zostawiło nas z elektronicznym odpadem

Pod koniec 2020 grudnia usługa Google Stadia wkroczyła do Polski, a całe dwa lata później ta usługa streamingu gier ogłosiła zamknięcie serwerów 18 stycznia 2023 roku. Od momentu ogłoszenia jednoznacznego końca usługi, narodziła się cała masa pytań na temat tego, co stanie się z zapisami w grach i przede wszystkim kontrolerem Google Stadia. Na to ostatnie właśnie poznaliśmy odpowiedź.
Bezużyteczny kontroler Google Stadia
Bezużyteczny kontroler Google Stadia

Kontroler Google Stadia nie będzie bezużyteczny. Google już o to zadbało

Google słusznie nie miało zamiaru pozostawiać byłych użytkowników swojej usługi na lodzie, co tyczyło się zwłaszcza niestandardowego kontrolera. Firma opracowała go specjalnie z myślą o graniu z wykorzystaniem swojej usługi, a gracze mogli go wykorzystywać zarówno poprzez połączenie przewodowe lub bezprzewodowe (Wi-Fi), uzyskując tym samym bezpośrednie połączenie z serwerami Google Stadia. Teraz ten kontroler będzie obsługiwał również Bluetooth, dzięki czemu nada się do innych zastosowań.

https://twitter.com/GoogleStadia/status/1613998016033071104

Czytaj też: Ramię tak małe, że trudno je sobie wyobrazić. Imponujące? Tak, ale to nie wszystko

Sam koniec usługi jest z kolei wielkim problemem dla wielu graczy, którzy wierzyli w Google Stadia i to właśnie w tej usłudze zamknęli większość swoich wirtualnych przygód. Zwłaszcza że większość zakupionych w tej usłudze gier zwyczajnie przepadnie z małymi wyjątkami, jak np. grami Ubisoftu, czyli firmy, która postanowiła oferować darmowe kopie swoich produkcji na PC. Jeśli więc byliście użytkownikami Google Stadia, koniecznie zadbajcie o przeniesienie zapisów ze swoich gier, a na osłodę zagrajcie w udostępniony za darmo przez firmę tytuł Worm Game (klon Snake’a).