OnePlus 11R zmierza na globalny rynek. Na jego premierę nie będziemy długo czekać

Już jakiś czas temu potwierdzono, że najnowszy flagowiec OnePlus zadebiutuje globalnie w lutym. Okazuje się jednak, co nieopatrznie zdradził Amazon, że podczas wydarzenia producent od razu zaprezentuje kolejne urządzenie, a będzie nim OnePlus 11R. Co o nim wiemy?
OnePlus 11

OnePlus 11

Niewątpliwie, to OnePlus 11 jest obecnie najbardziej wyczekiwanym modelem producenta, jeśli chodzi o światową dystrybucję. Najnowszy flagowiec ma wiele do zaoferowania, głównie pod kątem fotograficznym, ale to nie oznacza, że firma podczas lutowego wydarzenia nie pokaże nam nic innego. Już wcześniej potwierdzono, że 7 lutego zostanie zaprezentowany nie tylko OnePlus 11, ale też słuchawki Buds Pro 2. Te same w sobie są interesujące, bo w całkiem atrakcyjnej cenie (w Chinach jest to koszt około 600 zł) OnePlus oferuje sporo nowoczesnych funkcji. Warto też wspomnieć, że prócz tych dwóch urządzeń firma pokaże też nowy inteligentny telewizor i swoją pierwszą klawiaturę.

Spodziewaliśmy się, że na tym OnePlus poprzestanie, ale jak widać — pomyliliśmy się. Amazon ujawnił bowiem, że podczas wydarzenia światło dzienne ujrzy też model OnePlus 11R

Smartfon pojawia się w przeciekach już od jakiegoś czasu, a niedawno mogliśmy go nawet zobaczyć na prawdziwych zdjęciach, które pomimo maskującej obudowy pokazały nam kilka szczegółów konstrukcji, takich jak ułożenie aparatów czy powrót suwaka powiadomień. Również specyfikacja nie jest dla nas żadną tajemnicą, bo doniesienia nie szczędziły nam informacji i na ten temat.

Wiadomo więc, że OnePlus 11R będzie napędzany przez układ Snapdragon 8+ Gen 1, czyli ex-flagowiec firmy Qualcomm. Chipset wspierany będzie przez 16 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wbudowanej. Zapewne pojawią się też inne warianty konfiguracji pamięci, ale na ten temat nie wiemy zbyt wiele. Wiadomo natomiast, że smartfon zostanie wyposażony w 6,7-calowy zakrzywiony ekran AMOLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Na widocznych powyżej zdjęciach można zauważyć okrągły otwór na aparat do selfie, który będzie oferował 16-megapikseli rozdzielczości.

Tylna konfiguracja ma natomiast obejmować 50-megapikselowy aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu, 8-megapikselowy aparat ultraszerokokątny i czujnik makro z matrycą 2 Mpix. Za zasilanie urządzenia odpowie akumulator 5000 mAh z szybkim ładowaniem 100 W. OnePlus 11R działać będzie pod kontrolą Androida 12 z nakładką OxygenOS 13.