Długo wyczekiwana funkcja Apple Pay Later wkrótce zostanie udostępniona. Niestety, nie wszystkim

Podczas WWDS 2022 Apple zaprezentował funkcję Apple Pay Later, czyli możliwość odroczonych płatności, rozłożonych na równe raty, bez ponoszenia dodatkowych opłat z tego tytułu. Funkcja miała zawitać wraz z iOS 16, ale jak wiemy, jeszcze się nie pojawiła.
Długo wyczekiwana funkcja Apple Pay Later wkrótce zostanie udostępniona. Niestety, nie wszystkim

Kiedy pojawi się Apple Pay Later?

Wiele czasu minęło nie tylko od ogłoszenia funkcji, ale i od udostępnienia iOS 16. Najnowsza wersja systemu Apple’a nie została wzbogacona o odroczone płatności, a za nami już aktualizacja do iOS 16.3, w której nadal ani widu, ani słychu obiecywanej nowości. W wywiadzie dla CNBC, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział, że pracownicy testują już tę opcję w wersji beta i Apple Pay Later wkrótce zostanie uruchomione.

Funkcja ta pozwala na “bezpieczny i bezproblemowy” podział płatności w ramach Apple Pay na cztery równe, rozłożone na sześć tygodni raty, za które nie będą pobierane żadne odsetki i dodatkowe opłaty. Niestety, funkcja ma być ograniczona tylko do USA i trudno powiedzieć, czy Apple będzie chciał udostępnić ją szerzej.

Apple Pay Later zapewnia użytkownikom w USA bezproblemowy i bezpieczny sposób podziału kosztów zakupu Apple Pay na cztery równe płatności rozłożone na sześć tygodni, bez odsetek i żadnych opłat. Wbudowany w Apple Wallet i zaprojektowany z myślą o kondycji finansowej użytkowników, Apple Pay Later ułatwia przeglądanie, śledzenie i spłacanie płatności Apple Pay Later w ramach Wallet. Użytkownicy mogą ubiegać się o usługę Apple Pay później podczas realizacji transakcji za pomocą usługi Apple Pay lub w aplikacji Wallet. Usługa Apple Pay Later jest dostępna wszędzie tam, gdzie Apple Pay jest akceptowane online lub w aplikacji, przy użyciu sieci Mastercard.

Z racji, że w przyszłym tygodniu ma pojawić się  iOS 16.4 beta 1 spodziewamy się, że właśnie wraz z tą wersją pojawi się również Apple Pay Later. Oprócz tego, aktualizacja ma zawierać nowe emotikony oraz aplikację Apple Music Classical.