Już wiemy, kiedy Oppo wprowadzi Find N2 Flip na światowy rynek

W grudniu 2022 roku rynek składanych smartfonów powiększył się o dwa kolejne modele. Oppo zaprezentowało Find N2 oraz Find N2 Flip – pierwszy model z klapką w swoim portfolio. O ile od początku wiedzieliśmy, że Find N2 nie wyjdzie poza Chiny (znów), tak drugi składak ma doczekać się globalnej premiery. Kiedy? W końcu ogłoszono datę wydarzenia.
Już wiemy, kiedy Oppo wprowadzi Find N2 Flip na światowy rynek

Oppo Find N2 Flip już wkrótce zaliczy światową premierę

Już od jakiegoś czasu przeczuwaliśmy, że ten dzień jest już bliski, na co wskazywały liczne certyfikaty uzyskiwane przez ten model w różnych częściach świata. Mimo tego Oppo nadal wzbraniało się przed podaniem konkretnej daty. Na szczęście już to wiemy, bo firma oficjalnie ogłosiła, że pierwszy model z klapką w swoim portfolio wprowadzi na globalny rynek już 15 lutego. Wydarzenie odbędzie się dokładnie o godzinie 15.30 (polskiego czasu) w Londynie pod hasłem #SeeMoreInASnap. Chętni będą mogli obejrzeć je na oficjalnej stronie OPPO oraz na kanale YouTube OPPO

Oppo dołożyło wszelkich starań, by ten model wyróżniał się na tle konkurencji. Już na pierwszy rzut oka widzimy więc, że w porównaniu do takiego Galaxy Z Flip4 czy nawet Motoroli RAZR, mamy o wiele większy ekran zewnętrzny. Na dodatek jest on ustawiony pionowo, co daje mu więcej możliwości. Przy okazji producent zadbał, by można było korzystać na nim z wielu dodatków, narzędzi i widżetów, więc nie będzie służył tylko do odczytywania wiadomości.

Nasze prace nad składanymi telefonami rozpoczęły się już w 2018 roku. Jednak dopiero, po dopracowaniu mechanizmu składania, w 2021 roku wprowadziliśmy na rynek nasz pierwszy tego typu smartfon – Oppo Find N. Oferował on prawie niewidoczne zagniecenia ekranu oraz zaawansowaną autorską konstrukcję zawiasu Flexion Hinge. Od tego czasu dopracowaliśmy wszystkie komponenty i jesteśmy gotowi podzielić się ze światem naszym nowym pionowo składanym smartfonem – powiedział Pete Lau, SCP i Chief of Product Officer w Oppo.

Dla przypomnienia, Oppo Find N2 Flip został wyposażony w składany 6,8-calowy ekran AMOLED Full HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz i kamerą do selfie 32 Mpix. Ekran zewnętrzny ma przekątną 3,26″ i odświeżanie 60 Hz. Oczywiście, można używać go do robienia selfie tylnymi aparatami — tu do dyspozycji mamy 50-megapikselowy aparat główny i ultraszerokokątny obiektyw 8 Mpix (Oppo współpracował tutaj z marką Hasselblad). Za napędzanie odpowiada układ Dimensity 9000+ wspierany przez 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Smartfon zasila bateria o pojemności 43000 mAh z szybkim ładowaniem z mocą 44W.