Tecno Phantom V Fold zbliża się do premiery. Wiemy o nim coraz więcej

Już pod koniec miesiąca na rynku składanych smartfonów pojawi się nowy gracz. Tecno szykuje Phantom V Fold, a im bliżej planowanej premiery, tym więcej szczegółów poznajemy na jego temat.
Tecno Phantom V Fold zbliża się do premiery. Wiemy o nim coraz więcej

[Aktualizacje] Pojawiają się szczegóły projektu Tecno Phantom V Fold

Źródło związane z serwisem GizChina dostarczyło nam sporo nowych informacji, w szczególności dotyczących konstrukcji zawiasu w pierwszym składaku producenta. Ten ma mieć „odwróconą strukturę zatrzaskową”, która poprawi oprawi stabilność strukturalną telefonu. Dodatkową wytrzymałość uzyskano poprzez zastosowanie materiałów klasy lotniczej, które również gwarantują lekkość.

Wyciek zawierał też oficjalnie wyglądające zdjęcie. Co prawda nie ujawnia nam ono niczego, czego już wcześniej byśmy nie widzieli, ale potwierdza wcześniejsze doniesienia. Na okrągłej wyspie znajdą się trzy obiektywy, a skoro na pokładzie ma być ich w sumie pięć, dwa mogą być aparatami do selfie. Niestety, choć szczegóły konstrukcji smartfona są nam już znane, jego specyfikacja nadal pozostaje tajemnicą. Na szczęście do premiery pozostało nieco ponad 10 dni, więc już wkrótce poznamy wszystkie szczegóły tego nowego składaka.

Tecno Phantom V Fold zbliża się do premiery

Firma Tecno już jakiś czas temu ogłosiła, że 28 lutego, podczas targów MWC 2023 w Barcelonie, zaprezentuje swój pierwszy składany smartfon, wkraczając tym samym na wciąż rosnący rynek składaków. Phantom V Fold będzie modelem konkurencyjnym dla Galaxy Z Fold, a fakt, że zadebiutuje podczas zbliżających się targów każe przypuszczać, że producent wprowadzi go na rynki międzynarodowe, nie ograniczając się tylko do Chin. To dobra wiadomość, że Tecno nie pójdzie śladem Oppo, który choć wypuścił już drugą generację Find N, to nie chce jej wypuścić poza rodzimy rynek.

Od wielu dni pojawiają się przecieki dotyczące tego modelu, dzięki którym możemy poznać kilka szczegółów, które jednak nie ograniczają się tylko do specyfikacji. Ujawniono bowiem także wygląd Phantom V Fold, który możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Smartfon wygląda naprawdę interesująco. Mamy tutaj dwa wyświetlacze — zewnętrzny i wewnętrzny. Tecno zadbało też o odpowiedni zawias, dzięki któremu po złożeniu nie ma żadnej przerwy pomiędzy połówkami ekranu. To się chwali, zwłaszcza że Samsung nadal nie umie sobie z tym poradzić. Z boku widać klawisz zasilania, najprawdopodobniej zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Wyspa aparatów jest okrągła i wydaje się, że znalazły się na niej trzy sensory.

Jeśli chodzi o specyfikację, tutaj wiemy na pewno, że Phantom V Fold będzie napędzany przez układ Dimensity 9000+, co potwierdził sam producent. Jest to nieco mocniejsza wersja chipsetu, który znalazł się na pokładzie obecnego flagowca firmy, czyli Phantom X2 Pro. Spodziewamy się, że kolejne dni przyniosą nam kolejne szczegóły urządzenia. Liczymy też, że poznamy jakieś konkrety co do ceny.