One UI 5.1 przynosi wiele nowości. Nie obyło się jednak bez poważnych problemów

Samsung intensywnie wdraża aktualizacje do One UI 5.1 dla swoich smartfonów Galaxy. System oparty na Androidzie 13 przynosi sporo nowości i ulepszeń, ale okazuje się, że nie obyło się bez problemów. I nie, wcale nie chodzi o to, ile system waży na niektórych modelach.
One UI 5.1 przynosi wiele nowości. Nie obyło się jednak bez poważnych problemów

Niedawno szerokim echem odbił się w sieci problem związany z wagą One UI 5.1 na niektórych urządzeniach Galaxy S23. Tym razem jednak mowa o innym kłopocie, z którym muszą zmagać się posiadacze smartfonów Samsunga, którzy dostali już aktualizację do nowej wersji systemu. Ten został wydany wraz z najnowszymi flagowcami, a firma już udostępniła go na kolejne modele, w tym te z serii Galaxy S22 i S21. To właśnie ich użytkownicy zaczęli skarżyć się na problemy. Jakie?

Samsung One UI 5.1 niszczy żywotność akumulatorów urządzeń Galaxy?

Niektórzy posiadacze smartfonów Samsunga zaczęli się skarżyć na poważne problemy z akumulatorami po zaktualizowaniu One UI. Wiele osób zgłosiło, że wraz z uaktualnieniem żywotność ogniw w ich modelach znacząco się zmniejszyła. Dodatkowo pojawił się problem z przegrzewaniem się urządzeń. Co interesujące, nie chodzi o nowe flagowce, a o modele z serii Galaxy S21 i Galaxy 22.

Nie wiadomo, co dokładnie odpowiada za podwyższoną temperaturę i szybkie zużywanie się akumulatorów, ale najbardziej prawdopodobnym winowajcą jest tutaj One UI 5.1. Niektórzy twierdzą ponadto, że oficjalne aplikacje Samsunga, takie jak klawiatura Samsunga, zużywają baterie w zastraszającym tempie. Problemy były już wielokrotnie zgłaszane producentowi, jednak dotąd firma nie wystosowała żadnej odpowiedzi, ani tym bardziej nie podsunęła odpowiedniego rozwiązania.

Spekuluje się, że problemy mogą być związane ze zgodnością sprzętu — niektóre komponenty w starszych urządzeniach mogą nie współpracować odpowiednio z aktualizacją oprogramowania One UI 5.1.