Google usprawni działanie Menedżera haseł w przeglądarce Chrome. Co się zmieni?

Menedżer haseł to bardzo przydatne narzędzie pomagające w zachowaniu bezpieczeństwa w sieci. Teraz, dzięki aktualizacji, jaką szykuje Google, Menedżer haseł w przeglądarce Chrome będzie jeszcze wygodniejszy i przydatny. Zerknijmy, na przygotowywane nowości.
Google usprawni działanie Menedżera haseł w przeglądarce Chrome. Co się zmieni?

Dzięki tym funkcjom Menedżer haseł Google Chrome będzie jeszcze wygodniejszy

Dobry menedżer haseł powinien zapisywać i bezpiecznie przechowywać nasze hasła, przy okazji podpowiadając nam ciągi znaków, które trudno będzie złamać. Nie musimy ich zapamiętywać, bo wszystko robi za nas menedżer. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele tego typu narzędzi, więc ich twórcy starają się implementować dodatkowe funkcje, które usprawnią i ułatwią korzystanie z programu. Świetnym tego przykładem jest opcja notatek w menedżerze haseł w Google Chrome.

Google dodał tę funkcję jeszcze w lutym 2022 roku, niestety jedynie w kanale Canary i do tej pory usprawnienie nie weszło do stabilnej wersji. Notatki można dodawać do zapisanych haseł i edytować je wedle uznania. To bardzo przydatna funkcja, bo umożliwia użytkownikom zapisywanie różnych informacji związanych z hasłem, takich jak jego ostatnia modyfikacja czy pytania zabezpieczające. Dodatkowo wszystkie te zapiski przechowywane są w chronionym, bezpiecznym miejscu.

Wcześniej trzeba było wejść w ustawienia i dopiero tam można było dodać lub edytować notatkę. Jak jednak podaje w serwisie Reddit użytkownik Leopeva64-2, Google zaktualizował menedżer haseł w Chrome Canary i teraz notatki można dodać o wiele prościej, bo z poziomu menu menedżera kryjącym się pod kluczykiem wyświetlanym na pasku adresu. Nie trzeba będzie więc szukać czy dodatkowo otwierać żadnych okien, bo wszystko zrobimy z poziomu witryny, w której chcemy użyć hasła. To samo dotyczy edycji notatek. Wszystko możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.

Funkcja nadal jest w kanale Canary, a że notatki są tam od roku, trudno na razie powiedzieć, kiedy Google zdecyduje się na wprowadzenie ich do stabilnej wersji przeglądarki. W tym jednak wypadku opóźnienie nas nie dziwi, bo funkcje związane z prywatnością poufnych danych zawsze testowane są o wiele dłużej niż inne, by firma miała pewność, co do ich niezawodności.