Nowa wersja iOS 16 pokaże, jak prądożerna jest funkcja Always-on Display

Wraz z serią iPhone 14 w smartfonach Apple’a pojawiła się funkcja, którą posiadacze modeli z Androidem znają od dawna. Chodzi o Always-on Display, czyli zawsze na ekranie. Nowa wersja iOS 16 pokaże, czy warto z tej opcji korzystać.
Nowa wersja iOS 16 pokaże, jak prądożerna jest funkcja Always-on Display

Ile energii zużywa Always-on Display w iPhone’ach 14 Pro i Pro Max? iOS 16.4 pokaże statystyki

Funkcja Always-on Display pozwala na wyświetlanie na ekranie takich  informacji jak data, godzina, stan baterii czy powiadomienia o wiadomościach i połączeniach. Rzeczy, które będą się wyświetlać, możemy dostosować do własnych preferencji, bo bywa naprawdę przydatne. Na Androidzie to żadna nowość, bo funkcja obecna jest od lat, ale na iPhone’ach można z niej korzystać dopiero w iPhone’ach 14 Pro i Pro Max, co osiągnięto dzięki zastosowaniu nowego rodzaju paneli wyświetlacza.

Modele Pro mają wyświetlacze obsługujące ProMotion, co jest określeniem Apple’a dla dynamicznej częstotliwości odświeżania, która wynosi od 1 Hz do 120 Hz. iPhone 14 i 14 Plus mają stałą częstotliwość odświeżania 60 Hz, dlatego właśnie w nich nie znajdziemy Always-on display, bo poprostu zużywałaby w nich zbyt dużo energii.

No właśnie. Choć funkcji zawsze na ekranie nie można odmówić przydatności, to trzeba liczyć się z tym, że pobiera ona dodatkową energię i choć żywotność baterii w nowych iPhone’ach jest świetna, to niektórzy mogą zastanawiać się, jak bardzo prądożerne jest Always-on Display. Jeśli należycie do grona takich osób, to już wkrótce Apple pokaże wam, ile dokładnie energii ubywa z waszego smartfona, gdy korzystacie z tej funkcji.

Nowość pojawi się w iOS 16.4, czyli nadchodzącej większej aktualizacji systemu Apple’a. Na razie trzeba więc będzie jeszcze poczekać, bo system jest dopiero w fazie testów beta. Obecność nowej funkcja została zauważona w kodzie przez serwis 9to5Mac, warto jednak pamiętać, że producent może zdecydować się na dłuższe jej testowanie, zanim wprowadzi ją do stabilnej wersji.