W przyszłym roku Samsung może zasypać nas składakami

Od lat Samsung ma dla nas dwie duże premiery – serię Galaxy S na początku roku i składane Galaxy Z w sierpniu. Może się jednak okazać, że w przyszłym roku firma mocno namiesza w swoim harmonogramie, a składaków znacznie przybędzie.
W przyszłym roku Samsung może zasypać nas składakami

Samsung ma podobno ogromne plany co do składanych urządzeń

Rynek składanych smartfonów rośnie w siłę z każdym rokiem, a składaki stają się coraz popularniejsze. Oczywiście ich sprzedaż nadal stanowi ułamek sprzedaży wszystkich smartfonów, ale udział ten stale się powiększa. Większość głównych producentów – za wyjątkiem Apple’a i Google’a – już ma w swoim portfolio przynajmniej jednego składaka, a sporo z nich nawet kolejne generacje takich modeli. Mimo wszystko na tym polu króluje Samsung i to właśnie z Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip wszyscy konkurują.

Nowe doniesienia wskazują, że południowokoreański gigant planuje jeszcze bardziej zwiększyć swoją hegemonię na rynku, wprowadzając w przyszłym roku nie dwa, a aż sześć nowych składanych smartfonów. Dostaliśmy nawet nazwy tych urządzeń, bo prócz kolejnej generacji Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip miałyby pojawić się: Galaxy Z Flex, Z Fold Ultra, Z Flip Ultra oraz Z Tab.

Modele Ultra byłyby wyposażone w wyświetlacze 4K Samsunga, podczas gdy te standardowe sięgną po panele QHD firmy BOE. Galaxy Z Flex miałby natomiast być modelem składanym z potrójnie składanym ekranem, a Galaxy Z Tab – składanym tabletem. Jeśli doniesienia okazałyby się prawdą, wprowadzenie na rynek modelu Ultra mogłoby nieco obniżyć ceny podstawowych składaków, czyniąc je trochę przystępniejszymi.

To nie wszystko, co planuje Samsung na przyszły rok

Nie jest to żadna nowość, ale po raz kolejny wspomina się o uszczupleniu flagowej serii Galaxy S. Do kosza miałby pójść model Plus, który i tak od dłuższego czasu nie sprzedaje się najlepiej. Oprócz tego na rynku miałaby pojawić się zupełnie nowa seria średniaków – Galaxy K. Niestety nic na jej temat nie wiemy, choć przeciek wspomina, że będzie nieco poniżej modeli Galaxy A.