Xiaomi 13 Lite już w Polsce. Ile za niego zapłacimy?

Kilka dni temu Xiaomi wprowadziło na globalny rynek, w tym też do Polski, serię Xiaomi 13. Jednak oprócz dwóch znanych nam już modeli pojawił się też trzeci, z dopiskiem Lite. Dziś już wiemy, ile będziemy musieli zapłacić za niego w naszym kraju.
Xiaomi 13 Lite już w Polsce. Ile za niego zapłacimy?

Xiaomi 13 Lite to wcale nie taki nowy model, bo to po prostu przemianowany Civi 2

Zwykle model Lite jest po prostu odchudzoną wersją modelu podstawowego. Tym razem jednak mamy do czynienia z rebrandingiem, bo Xiaomi wzięło Civi 2 – smartfon dostępny od jakiegoś czasu tylko w Chinach — zmieniono mu trochę design i nazwę. W ten oto sposób zadebiutował on globalnie, trafiając także do Polski.

Skoro już przy kwestii wyglądu jesteśmy, Xiaomi porzuciło najbardziej charakterystyczny element Civi 2, czyli mieniący się tył dając pleckom jednolite wersje kolorystyczne — czarną, niebieską oraz różową. Jak dla mnie to akurat zmiana na minus, bo w oryginale smartfon prezentował się o wiele ładniej. Zachowano jednak zakrzywiony ekran z otworem w kształcie pigułki, w którym umieszczono dwa aparaty do selfie — główny 32 Mpix i 8-megapikselowy do pomiaru głębi — oraz dwie diody LED służące do doświetlania zdjęć.

Wyspa aparatów z tyłu również się nie zmieniła, nadal mamy dwa obiektywy umieszczone na okrągłym module, pod którymi znalazł się jeden mniejszy aparat i lampa LED. Tylna konfiguracja obejmuje 50-megapikselowy aparat główny, 8-megapikselowy ultraszerokokątny i 2-megapikselowy makro.

Sercem Xiaomi 13 Lite jest układ Snapdragon 7 Gen 1 wspierany przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Za zasilanie odpowiada natomiast akumulator o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym o mocy 76 W. Ekran w nowym smartfonie ma przekątną 6,55″, rozdzielczość Full HD+ i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Warto też wspomnieć o szczytowej jasności sięgającej nawet 1000 nitów, HDR 10+, gęstości pikseli 402 ppi oraz ochronie, jaką przedniemu panelowi zapewnia szkło Corning Gorilla Glass 5.

Ile kosztuje Xiaomi 13 Lite?

Urządzenie pojawiło się już na stronie producenta, ale nie jest jeszcze dostępne w regularnej sprzedaży. Ta jednak powinna ruszyć na dniach. Xiaomi 13 Lite dostępny jest w wersji 8/256 GB w cenie 2499 zł.