Ruszyły zapisy do I edycji Predator Games – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych

W największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywkach E-Sportowych łączna pula nagród wynosi ponad 3 mln złotych. Stawka jest więc wysoka, ale i konkurencja będzie zażarta, bo w turnieju zmierzą się drużyny z 1024 szkół. Jesteście chętni wypróbować swoje umiejętności? Zapisy do I edycji Predator Games już ruszyły!
Ruszyły zapisy do I edycji Predator Games – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych

Predator Games: wystartował 1. sezon największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek E-sportowych!

Założeniem Predator Games 2023 jest nie tylko rozwój różnorodnych umiejętności wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju, skierowanego do szkół podstawowych i średnich w całym kraju jest Acer Polska.

Dwa miesiące temu zakończyliśmy sezon testowy Predator Games. Na 128 zakładanych miejsc zgłosiło się do nas aż 858 szkół, czyli prawie siedmiokrotnie więcej niż planowaliśmy! To wielki sukces całego zespołu, ale też podstawa do wniosków. Widzieliśmy w tym czasie, jak pasja do gamingu łączy, a związana z nim rywalizacja rozwija. Dlatego dziś rozpoczynamy pierwszy sezon tego projektu, w którym młodzi fani esportu, przy wsparciu szkół i pedagogów, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i spełnić swoje marzenie o udziale w profesjonalnym esportowym wydarzeniu  – mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.

Acer Polska wykorzystuje tę okazję również do przeprowadzenia kampanii edukacyjnej z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Firma chce w ten sposób przybliżyć rodzicom graczy świat gamingu oraz zwiększyć świadomość społeczną na temat jasnych stron gier. Choć z biegiem lat społeczny odbiór gier i graczy uległ znaczącej poprawie, to nadal wiele osób albo widzi w grach sposób na marnowanie czasu, albo obwinia gaming za każde złe zachowanie. Dlatego właśnie taka kampania edukacyjna jest bardzo istotna.

Z uwagi m.in. na edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.

Od kilku lat angażujemy się w gaming i esport. Chcemy być partnerem dla młodych graczy nie tylko w codziennych finansach, ale też wspierać ich w rozwijaniu pasji. Jednocześnie widzimy duży potencjał w angażowaniu się w świat gamingu ich rodziców. Wspieranie największych rozgrywek dla szkół doskonale wpisuje się w nasze dotychczasowe działania kierowane do młodych osób i liczymy, że będzie to świetna okazja do rozwijania kolejnych inicjatyw w świecie gamingu i wokół rozgrywek Predator Games – mówi Marek Kozłowski, Dyrektor Departamentu Marketingu w PKO Banku Polskim.

Jak wziąć udział w Międzyszkolnych Rozgrywkach E-sportowych?

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił w turnieju Fortnite, League of Legends, Rocket League lub Chess.com musisz najpierw zebrać drużynę. W przypadku poszczególnych gier wygląda to następująco:

  • Fortnite – 3 graczy i 1 rezerwowy,
  • League of Legends  – 5 graczy i 1 rezerwowy
  • Rocket League – 3 graczy i 1 rezerwowy
  • Chess.com – 1 gracz i 1 rezerwowy

Jedna szkoła może zarejestrować maksymalnie 16 zawodników, którzy muszą mieć minimalnie 13 lat. Zapisać się można na tej stronie https://predatorgames.pl. Rozgrywki ruszą w piątek, 31 marca, a etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie online, natomiast wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku (sobota), odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Zarówno najlepsi gracze, jak i 3 reprezentacje, które zdobędą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów Rozgrywek. Ich wartość to ponad 3 200 000 złotych.