To już czwarta generacja składaka Huawei. Premiera Mate X3 już za rogiem

Huawei szykuje się właśnie do premiery czwartej generacji swojego składanego Mate X. Urządzenie zadebiutuje już jutro, ale to wcale nie oznacza, że przecieki ustały. Wręcz przeciwnie, bo na moment przed chińskim debiutem pojawiło się całkiem sporo informacji.
To już czwarta generacja składaka Huawei. Premiera Mate X3 już za rogiem

Już 23 marca Huawei pokaże nie tylko flagową serię P60, ale też składanego Mate X3

Choć sankcje nałożone przez USA mocno wpłynęły na Huawei, zwłaszcza na rynku światowym, to firma nie ustaje i wciąż wypuszcza nowe smartfony, jednak już nie tak często, jak wcześniej. Zamiast dwóch flagowych serii w roku, mamy teraz jedną. Jakoś nie spada, innowacje również regularnie się pojawiają, co będziemy mogli zauważyć na przykładzie nie tylko flagowej serii, ale też kolejnego składaka.

Render Huawei Mate X3

Huawei Mate X3 będzie nieco mniejszy od poprzednika, bo zostanie wyposażony w 7,85-calowy ekran, czyli o 0,15″ mniejszy niż ten, który możemy znaleźć w Mate X2. Co ciekawe, przekątna zewnętrznego wyświetlacza będzie taka sama i będzie wynosiła 6,45″. Ekran główny będzie miał rozdzielczość 2K i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Jak ujawnił Ross Young, Mate X3 będzie pierwszym smartfonem firmy, w którym zostanie zastosowana technologią Ultra Thin Glass (UTG), ma to zwiększyć trwałość i odporność na zarysowania. UTG jest bardziej wytrzymałe niż wyświetlacze na bazie plastiku, które znajdziemy u konkurencji.

Za zasilanie Mate X3 odpowie układ Snapdragon 8+ Gen 1, jednak w wersji 4G, co akurat nie dziwi, bo przecież Huawei nie może korzystać z technologii 5G. Smartfon będzie zasilany przez akumulator 4800 mAh obsługujący szybkie ładowanie z mocą 66W. Warto też wspomnieć, że pojawi się bezprzewodowe ładowanie, ale szczegółów mocy nie znamy. Składak będzie też wodoodporny zgodnie z normą IPX8. Przecieki wspominają również o nowym zawiasie, dzięki któremu będzie można otwierać smartfon pod różnymi kątami.

Jeśli chodzi o aparaty, tutaj mówi się o 50-megapikselowym aparacie głównym (Sony IMX766), obiektywie ultraszerokokątnym Sony IMX688 i peryskopowym ze zmienną ogniskową IMX351. Rozdzielczości dwóch pozostałych aparatów, a także aparatu do selfie, nie znamy.

Premiera Huawei Mate X3 już jutro, więc na potwierdzenie przecieków i szczegóły dostępności oraz cen nie będziemy musieli długo czekać.