Google chce wyręczyć nas w pisaniu SMS-ów. Zrobi to za nas sztuczna inteligencja

Narzędzia i usługi oparte na sztucznej inteligencji coraz mocniej wdzierają się do naszego życia. Okazuje się, że wkrótce SI może zacząć wyręczać nas nawet w odpisywaniu na SMS-y, bo w Wiadomościach Google zauważono nową funkcję, mogącą w przyszłości zastąpić Inteligentną odpowiedź.
Google chce wyręczyć nas w pisaniu SMS-ów. Zrobi to za nas sztuczna inteligencja

Niby przerzuciliśmy się już na komunikatory internetowe, spychając tradycyjne SMS-y trochę do lamusa. To jednak nie oznacza, że nikt z tego nie korzysta. Zresztą, gdyby tak było, aplikacje do pisania i odczytywania wiadomości nie byłyby regularnie rozwijane. Dobrym przykładem są tutaj Wiadomości Google, które regularnie są wzbogacane o nowe funkcjonalności. Tym razem w wersji beta aplikacji odkryto funkcję, która może w przyszłości zastąpić Inteligentną odpowiedź.

Nie chce Ci się odpisywać na SMS-a? Spokojnie, SI od Google’a zrobi to za Ciebie

Czasem nam się nie chce lub nie mamy czasu na odpisanie na otrzymaną wiadomość. Wówczas z pomocą może przyjść nam funkcja Inteligentna odpowiedź w Wiadomościach Google. Umożliwia ona wysyłanie krótkich odpowiedzi na otrzymane SMS-y, jednak jest to dość ograniczona odpowiedź i nie zawsze można ją zastosować. Co więc zrobić w momencie, gdy powinniśmy wysłać bardziej obszerną wiadomość? Google najwyraźniej pracuje nad odpowiednim rozwiązaniem, które nam to umożliwi.

W wersji beta Wiadomości zauważono bowiem nowe narzędzie. Jak możecie zauważyć na poniższych zrzutach ekranie, w polu wpisywania tekstu pojawiła się nowa ikonka z gwiazdkami, podobna jest ona do tej, którą Google przypisał Bardowi, swojemu chatbotowi. Najwyraźniej firma próbuje zintegrować w aplikacji SI, które odpowiadałoby na wiadomości za nas. Oczywiście należy pamiętać, że sam fakt testowania takiej opcji nie gwarantuje, że kiedykolwiek trafi ona do normalnego użytku.

Źródło: 9to5google

Zrzuty ekranu zdają się sugerować, że narzędzie jest na wczesnym etapie rozwoju, ale już widać kilka różnic pomiędzy tą nowością a Inteligentną odpowiedzią. Przede wszystkim SMS nie jest wysyłany automatycznie. SI wypełni pole, ale to użytkownik będzie musiał wysłać wiadomość, co oznacza, że będzie mógł w razie czego dokonać w niej stosownych poprawek. Prawdopodobnie SI będzie mogło generować też bardziej szczegółowe odpowiedzi, gdy tego właśnie będzie wymagała konwersacja.

Jak już wspomnieliśmy, funkcja jest na wczesnym etapie rozwoju i obecnie trudno powiedzieć, co tak naprawdę będzie umieć. Spodziewamy się jednak, że w najbliższym czasie dostaniemy więcej informacji na ten temat.