Zdjęcie potwierdza najważniejszy element nadchodzącego Vivo X Flip

Kolejny producent szykuje się do wprowadzenia na rynek swojego składanego modelu z klapką. Vivo X Flip powinien zadebiutować jeszcze w tym miesiącu, a dziś poznaliśmy jego wygląd.
Vivo X Fold

Vivo X Fold

O Vivo X Flip mówi się od miesięcy, a przeciek potwierdził niektóre plotki

Modele z klapką typy Flip są jednymi z najpopularniejszych składaków. Na tym polu króluje oczywiście Samsung, ze swoim Galaxy Z Flip. Konkurencji nie ma zbyt dużej, bo do tej pory jedynym liczącym się smartfonem była Motorola Razr i to właściwie dopiero od zeszłego roku, kiedy to producent naprawił wiele jej błędów i ulepszył ten model na tyle, by faktycznie mógł walczyć z propozycją od Samsunga. Jest też, dość zapomniany, Huawei P50 Pocket oraz od niedawna Oppo Find N2 Flip. Teraz natomiast na rynku ma pojawić się kolejny składak z klapką, tym razem od Vivo.

Od dłuższego czasu mówiło się, że Vivo, wzorem Motoroli i Oppo, postawi na duży zewnętrzny wyświetlacz i teraz mamy tego potwierdzenie. Znany leaker Digital Chat Station udostępnił bowiem zdjęcie, wyglądające jak jeden z materiałów reklamowych. Telefon nie jest może widoczny zbyt wyraźne, ale doskonale widać, że będzie wyposażony w naprawdę spory ekran dodatkowy. “Na oko” powinien mieć przynajmniej 3″ albo i więcej, jednak to tylko nasze przypuszczenia. Na zdjęciu dostrzec można okrągłą wyspę aparatów z logo Zeiss oraz fioletową obudowę w romby.

Niestety, zdjęcie nie ujawnia jednego z najbardziej istotnych szczegółów — jak zamyka się Vivo X Flip, a dokładniej, jaki zawias zastosował producent. Doniesienia mówiły o konstrukcji kropli wody, co pozwoli na zamykanie urządzenia na płasko i liczymy, że tak właśnie będzie w rzeczywistości.

Vivo X Flip zadebiutuje jeszcze w kwietniu wraz z kolejną generacją X Fold. Inna sprawa, czy producent zdecyduje się wyprowadzić go z Chin. Na to mamy nadzieję i przynajmniej w kwestii X Fold 2 mówi się, że są na to szanse. Liczymy więc, że Vivo zdecyduje się też na szerszą dystrybucję smartfona z klapką.