Tanie samochody elektryczne Tesli. Firma Muska ma zamiar zalać nimi rynek

Tesla chce, aby tanie elektryczne samochody wreszcie zalały rynek i jest to tak naprawdę arcyważne, bo to masy muszą przerzucić się na BEV, aby raz na zawsze odmienić rynek motoryzacji i związanych z nią emisji. Stąd pomysł firmy na tanie i małe warianty Modelu Y.
Tanie samochody elektryczne Tesli. Firma Muska ma zamiar zalać nimi rynek

Tesla szykuje tanie samochody elektryczne

Im więcej tanich elektrycznych samochodów trafi na drogi, tym większa będzie potrzeba rozwoju infrastruktury i tym więcej osób zacznie nimi jeździć. Innymi słowy, świat po prostu potrzebuje elektrycznych samochodów w niskiej cenie, które nie będą jednak zabawkami, ograniczając kierowcę przez bardzo skromny zasięg. Tesla doskonale o tym wie i zapewne dba o to, aby przygotowywany aktualnie nowy model był nęcący nie tylko z powodu ceny.

Czytaj też: Tesla wkurzy cię jednym nagraniem z Cybertruckiem. Nie wierzysz? Sprawdź

Wedle najnowszych informacji Tesla przygotowuje się do wyprodukowania 4 milionów egzemplarzy swojego nowego samochodu elektrycznego, który ma kosztować około 25000 dolarów. Tak przynajmniej twierdzą chińskie źródła, bo m.in. 36Kr, które posuwają się nawet o krok dalej, stwierdzając, że ten zapowiadany od lat tani Model Tesli będzie “małym Modelem Y”, a Tesla aktualnie ma zamiar produkować je w kilku fabrykach na całym świecie, choć to w Gigafactory Mexico ma powstawać ponad 1 milionów pojazdów. Aktualnie jednak trudno o dokładne szczegóły na ten temat, choć pewne jest, że Tesla musi brać się do pracy, patrząc na konkurencję w postaci m.in. Volkswagena.