Apple szykuje wielkie zmiany w watchOS 10

Tego lata Apple przedstawi nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Wśród nich nie zabraknie watchOS 10, czyli kolejnej generacji systemu dla smartwatchy producenta. W planach są wielkie zmiany.
Apple szykuje wielkie zmiany w watchOS 10

Podczas nadchodzącej konferencji WWDC, która rozpocznie się już 5 czerwca, Apple zaprezentuje sporo nowości w kwestii systemów operacyjnych. Dowiemy się wówczas o szykowanych ulepszeniach i zmianach, zarówno dla komputerów Mac, iPhone’ów, tabletów oraz dla smartwatchy.

Nowy raport rzuca nam nieco więcej światła na to, co przyniesie aktualizacja watchOS 10

Niezawodny mark Gurman, który już wiele razy informował nas o różnych kwestiach związanych z produktami Apple’a, w swoim biuletynie „Power On” dla Bloomberga, przybliżył nam nowości, jakich możemy spodziewać się po watchOS 10. W poprzednich latach producent dość systematycznie prowadzał zmiany w projekcie i tak ma być też i tym razem, choć w tym roku będą one o wiele obszerniejsze niż dotychczas. Gurman zaważył również, że aktualizacja będzie zawierać o wiele bardziej widoczne zmiany w obrębie interfejsu w porównaniu z iOS 17. Ta informacja akurat nie ucieszy posiadaczy iPhone’ów.

Takie podejście wiąże się jednak z faktem, że w ten sposób Apple chce nieco zrekompensować fakt, że tegoroczne smartwatche nie będą oferowały żadnych większych ulepszeń względem poprzedników. Dlatego istotne jest, by nowości wprowadzane w systemie były odpowiednio duże.

Niestety Gurman nie precyzuje, co dokładnie ulegnie zmianie w watchOS 10. Wspomina tylko o znaczącej rewolucji, więc jesteśmy podekscytowani tym, co może szykować Apple. Pewne jest jednak, że przyniesie to długo wyczekiwany powiew świeżości do systemu operacyjnego dla zegarków. Tylko czy faktycznie zrekompensuje niewiele ulepszenia w samym sprzęcie nowej generacji? Przekonamy się już za kilka meisięcy.