Wiadomości Google dostaną świetną nowość, dzięki której szybciej wyślemy zdjęcia

Choć wydaje się, że w większości przerzuciliśmy się na komunikatory, to wysyłanie wiadomości tradycyjną metodą lub przez RCS nadal jest bardzo popularne. Jednak w przypadku tej drugiej opcji, gdy chcemy udostępnić komuś zdjęcie, może to trwać bardzo długo, zwłaszcza gdy mamy problemy z internetem. Na szczęście dzięki tej nowości, która trafia do Wiadomości Google, ten problem zniknie.
Wiadomości Google dostaną świetną nowość, dzięki której szybciej wyślemy zdjęcia

Udostępnianie zdjęć MMS-em lub RCS nie jest może najpopularniejszą formą dzielenia się plikami, jednak wiele osób nadal z tego korzysta. Niestety, zapewne każdemu choć raz zdarzyło się, że chciał wysłać komuś w ten sposób fotkę, ale z powodu słabego sygnału lub dużego rozmiaru trwało to w nieskończoność. Gdy jest to po prostu zdjęcie z wakacji czy jakiś obrazek, nie jest to bardzo problematyczne, ale sytuacja zmienia się, kiedy potrzebujemy, by druga osoba pilnie dostała wysyłane zdjęcie. I co wtedy zrobić?

Google ma na to sposób. Do Wiadomości Google trafia nowa funkcja

Jak donosi serwis 9to5Google, Wiadomości Google dostaną nowość, która pomoże szybciej wysyłać zdjęcia. W jaki sposób? Korzystając ze specjalnej opcji o nazwie “Wyślij zdjęcia szybciej”, aplikacja po prostu obniży ich rozdzielczość. Serwis zauważa, że dotyczyć to będzie prawdopodobnie wiadomości RCS, bo pliki wysyłane przez SMS-y i MMS-y mają już niższą rozdzielczość niż normalnie. Tymczasem nowoczesny protokół pozwala wysyłać zdjęcia w wysokiej jakości, dlatego w tym wypadku ta funkcja miałaby sens.

Opcja “Wyślij zdjęcia szybciej” z pewnością spodoba się tym, którzy mają problem z powolnym połączeniem internetowym lub ich łącze ma tendencję do zrywania się. Wysyłanie obrazów w wysokiej rozdzielczości trwa dłużej, ponieważ RCS przesyła zdjęcia do chmury. Nowa funkcja skróci czas przesyłania i umożliwi szybsze udostępnianie zdjęć.

Na razie nowość została zauważona jedynie u niektórych użytkowników, więc albo Google dopiero zaczął ją udostępniać i aktualizacja wdrażana jest stopniowo, albo jeszcze trwają jej testy.