W nowym Galaxy Z Fold 5 wymiana akumulatora nie będzie problemem

Producenci smartfonów dążą do oferowania jak najcieńszych urządzeń, jednak ma to swoją cenę. Ich naprawa często jest niezwykle trudna, a o samodzielnej wymianie części można tylko zapomnieć. Tymczasem może się okazać, że nadchodzący Galaxy Z Fold 5 dostanie łatwo wyjmowany akumulator, dzięki czemu przynajmniej jeden problem jego użytkownicy będą mieli z głowy.
W nowym Galaxy Z Fold 5 wymiana akumulatora nie będzie problemem

Samsung może sprawić, że akumulator w Galaxy Z Fold 5 będzie można łatwo wymienić

Jednym z moich poprzednich smartfonów był LG G3, a jego główną zaletą była możliwość wyjęcia akumulatora. Kiedy ogniwo zaczęło szwankować, mogłam bez przeszkód kupić nowe i samodzielnie je wymienić. Nie trzeba było niczego rozkręcać, wystarczyło odczepić dolny segment. Niestety kolejne moje smartfony już takich luksusów nie miały. Producenci zwyczajnie odeszli od tego rozwiązania, a szkoda. Możliwość samodzielnej wymiany akumulatora daje użytkownikowi większą kontrolę nad urządzeniem i pozwala dłużej z niego korzystać.

Samsung najwyraźniej chce iść w tę stronę. Nie jest to właściwie duże zaskoczenie, bo wymiana akumulatorów została już uproszczona w serii Galaxy S23, gdzie producent umieścił w smartfonach specjalny element ułatwiający ten proces. Doniesienia wskazują, że podobne rozwiązanie zostanie zastosowane na pokładzie Galaxy Z Fold 5, a także w Galaxy Z Flip 5. W dokumentacji złożonej w południowokoreańskim urzędzie regulacyjnym Safety Korea znalazły się zdjęcia akumulatorów, a wszystkie miały dodatkowy element ułatwiający wyjmowanie.

Poprzednie przecieki wskazywały, że nadchodzący Galaxy Z Fold 5 będzie miał ogniwo o mniejszej pojemności niż poprzednik. Samsung zdecydował się na odchudzenie urządzenia kosztem akumulatora. Umożliwienie jego łatwej wymiany może być więc sposobem na “udobruchanie” klientów. Oczywiście dopiero okaże się, czy plotki są prawdziwe, ale jeśli tak, to działania Samsunga powinny służyć innym producentom za przykład. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy tak dużo mówi się o ekologii.