Motorola Razr 2023 na pierwszej zapowiedzi. Premiera wydaje się już bliska

Jednym z bardziej wyczekiwanych składanych smartfonów, który powinien zadebiutować jeszcze w pierwszej połowie tego roku, jest Motorola Razr 2023. Producent właśnie wypuścił zwiastun tego modelu, co jasno wskazuje, że premiery powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie.
Motorola Razr 2023 na pierwszej zapowiedzi. Premiera wydaje się już bliska

W ubiegłym roku Motorola mocno zrewolucjonizowała swojego składaka. Tegoroczny Razr 2023 również przyniesie zmiany

Motorola Razr 2022 mogła w końcu konkurować z modelem od Samsunga, bo producent postarał się, by jego model zyskal lepszą konstrukcję. Urządzenie w ten sposób straciło nieco na unikalności, przyjmując typowy dla smartfonów z klapką, design, ale jednocześnie zyskało potrzebne zmiany. Usunięto wystający dolny segment, dzięki czemu obie połówki ekranu składają się równo. Powiększono ekran zewnętrzny i dodano wiele nowych funkcji, ulepszając przy okazji specyfikację.

Oczywiście w tym roku nie spodziewamy się aż tak dużych rewolucji, jednak wedle plotek, Motorola nie osiadła na laurach, szykując kilka nowości, z których najbardziej rzucającą się w oczy będzie powiększony ekran zewnętrzny. Już w Razr 2022 był to duży panel, ale teraz producent jeszcze bardziej go powiększy. Rendery pokazywały nam, że będzie on zajmował całą połówkę tylnego panelu – miałby nawet zachodzić pod aparaty – jednak zaprezentowana przez firmę zapowiedź temu przeczy.

Szef Lenovo, Chen Jin, opublikował na Weibo zapowiedź Razr 2023. W poście napisał, że nowy składak Motoroli będzie miał duży zewnętrzny wyświetlacz. Wideo nie pokazuje urządzenia dokładnie, ale wydaje się, że będzie on faktycznie większy niż u poprzednika. Smartfon ma też cechować się wyższą częstotliwością odświeżania ekranu, choć Jin nie sprecyzował, o który panel chodzi. Na klipie zauważyć można też podwójny system aparatów, co akurat w tego typu modelach jest normą.

Niestety, oprócz zwiastuna nie dostaliśmy żadnych informacji na temat premiery. Doniesienia wskazują na 1 czerwca, ale będziemy musieli trochę poczekać, aż producent sam ujawni nam ten szczegół. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Motorola ruszyła z kampanią promującą Razr 2023, na debiut tego modelu nie będzie trzeba długo czekać.