Samsung rozwija ofertę odnowionych smartfonów. Ex-flagowce będzie można kupić taniej

Od wielu miesięcy obserwujemy ciągłe spadki sprzedaży smartfonów. W każdym kolejnym kwartale jest coraz gorzej i producentom trudno już oszukiwać się, że to tylko chwilowy kryzys, który po prostu trzeba przeczekać. Dlatego muszą szukać nowych sposobów dotarcia do klientów. Samsung najwyraźniej chce pójść w stronę odnowionych urządzeń.
Samsung rozwija ofertę odnowionych smartfonów. Ex-flagowce będzie można kupić taniej

Samsung wprowadzi do oferty odnowione modele z serii Galaxy S22

Odnowione smartfony to urządzenia używane, powystawowe lub pochodzące ze zwrotów, które przeszły odpowiedni proces odnawiania pod okiem specjalistów. Mają wyczyszczoną obudowę, usunięte dane i wgrane nowe oprogramowanie. Przechodzą też szereg rygorystycznych testów, które mają zapewnić, że urządzenie jest pozbawione wszelkich usterek. Oczywiście na obudowie czy wyświetlaczu mogą pojawić się drobne ślady użytkowania, jednak nie są to duże uszczerbki. Dzięki temu, że procesem zajmują się operatorzy i producenci smartfonów, możemy mieć pewność, że smartfon pochodzi z zaufanego źródła i nie jest obciążony żadnymi zobowiązaniami. Na takie odnowione modele przysługuje też gwarancja.

Ma to szereg zalet. Z jednej strony dbamy o środowisko, zmniejszając ilość elektrośmieci. Z drugiej natomiast, takie modele są po prostu tańsze, co w dobie kryzysu jest bardzo istotnym czynnikiem. Z roku na rok zwiększa się udział odnowionych urządzeń w rynku smartfonów. Samsung już od kilku lat oferuje odnowione smartfony, wciąż poszerzając ofertę o nowe modele.

Teraz dowiedzieliśmy się, że portfolio firmy zostanie poszerzone o odnowione modele z serii Galaxy S22. Modele dostępne będą w niższych cenach, w kolorze czarnym, przy czym podstawowy Galaxy S22 będzie też można nabyć w zielonej wersji kolorystycznej. Urządzenia mają wymienione akumulatory, zaktualizowane oprogramowanie, a w razie konieczności, również ekran, aparaty czy głośniki. W zestawie Samsung dorzuca też nowy kabel do ładowania i nową instrukcję obsługi, a także roczną gwarancję.

Niestety, problem w tym, że odnowione ex-flagowce dostępne są jedynie w USA. A szkoda, bo z pewnością także w innych krajach bez problemu znalazłoby się wiele osób chętnych na te urządzenia. Mam jednak nadzieję, że Samsung w końcu rozszerzy dostępność programu.