Znikające wiadomości jednak nie będą znikały. WhatsApp wprowadza wariację na temat popularnej funkcji

Kiedy nie chcemy, by wysyłane wiadomości zapisały się w historii czatów, włączamy funkcję znikających wiadomości. Sprawa jest prosta. WhatsApp jednak doszedł do wniosku, że czasem trzeba jakiś tekst zachować, nawet gdy funkcjonalność jest uruchomiona. Dlatego kombinuje.
Znikające wiadomości jednak nie będą znikały. WhatsApp wprowadza wariację na temat popularnej funkcji

Znikające wiadomości będzie można zapisać. Co wprowadził WhatsApp?

Popularny komunikator WhatsApp zaprezentował oficjalnie nową funkcję, a właściwie wariację na temat wprowadzonej w 2020 roku funkcji znikające wiadomości. Opcja ta znacznie podnosi poziom prywatności, bo po jej włączeniu wiadomości znikną po ustalonym czasie – 24 godzinach, 7 dniach lub 90 dniach od wysłania.  Ostatnio wybrane ustawienia dotyczą nowych wiadomości w czacie, a nie wiadomości wysłanych lub odebranych wcześniej. Można włączyć znikające wiadomości dla wszystkich czatów lub wybrać konkretne czaty. 

Czasem jest jednak tak, że pomimo włączenia znikających wiadomości chcemy jakiś tekst zachować. WhatsApp właśnie teraz to umożliwił i nie trzeba w tym celu dezaktywować funkcji. Opcję zachowania wiadomości jest dostępna w niektórych krajach, więc nie każdy jeszcze może z niej korzystać.

Korzystając z funkcji znikających wiadomości w czatach WhatsApp, możesz zachować wiadomości, aby nie zniknęły, o ile nie upłynął czas do ich zniknięcia. Po zachowaniu wiadomości będzie ona widoczna dla każdego uczestnika konwersacji i nie zniknie po wybranym czasie. Wszystkie zachowane wiadomości będą widoczne w folderze Zachowane wiadomości w ustawieniach WhatsAppa.

Jak podkreśla WhatsApp:

Jeśli ktoś zachowa wysłaną przez Ciebie wiadomość, otrzymasz powiadomienie. Jako nadawca wiadomości masz ostateczną kontrolę nad tym, kto może ją zachować. Jeśli cofniesz zachowanie wiadomości, nikt inny w czacie nie będzie mógł jej ponownie zachować.

Warto też pamiętać, że każdy uczestnik czatu może zachować wiadomość. W razie potrzeby administratorzy grupy mogą w jej ustawieniach ograniczyć to uprawnienie, przyznając je wyłącznie administratorom. Aby wyświetlić zachowane wiadomości, kliknij informacje o czacie > Zachowane wiadomości. Zachowanie wiadomości można też cofnąć i użytkownik ma na to 30 dni od momentu zachowania.