Samsung stawia na wydajność. Smartwatche Galaxy Watch 6 sięgną po nowy chipset

Jeśli chodzi o nadchodzące premiery Samsunga, to skupiamy się głównie na składakach. Nie można jednak zapominać, że podczas sierpniowego wydarzenia Unpacked zostaną zaprezentowane też smartwatche nowej generacji. Co już wiemy o serii Galaxy Watch 6?
Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5

Powrót obrotowej ramki i nowy chipset. Seria Galaxy Watch 6 przyniesie sporo zmian

Niedawno pojawiła się interesująca wiadomość, że Samsung ma zamiar przywrócić obrotową ramkę, która była kiedyś częścią zegarków Galaxy Watch. Ten element został usunięty u poprzednika, ale ma powrócić w tym roku. Warto jednak wspomnieć, że nie w całej serii, tylko w Galaxy Watch 6 Pro. Watch 5 oferowały wirtualną obrotową ramkę, czyli po prostu gest działający na krawędzi ekranu. Najwyraźniej ta opcja zostanie też zaimplementowana w podstawowym Galaxy Watch 6.

O wiele ciekawszy wydaje się przeciek skupiający się na nowym chipsecie, który będzie napędzał nadchodzące smartwatche. Sercem tych urządzeń będzie ulepszony procesor Exynos W980. Ma on być ponad 10 procent szybszy niż Exynos W920 napędzający serię 4 i 5. W końcu więc nie tylko doczekamy się aktualizacji procesora, ale też znaczących ulepszeń w zakresie wydajności. Warto tylko pamiętać, że są to jedynie szacunkowe ulepszenia, bo Exynos W980 nie miał jeszcze swojej premiery. Wiadomo tylko, że zostanie wyprodukowany w 5 nm procesie produkcyjnym i będzie cechował się lepszą wydajnością energetyczną, co z kolei przełoży się na dłuższą żywotność akumulatora.

O dziwo, choć do premiery serii Galaxy Watch 6 zostało kilka miesięcy, o specyfikacji tych zegarków nie wiemy w zasadzie niczego konkretnego, na razie są to jedynie wzmianki o większym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości, cienkich ramkach i o większym akumulatorze, co zdecydowanie powinno podobać się fanom marki.