Xiaomi MIX Fold 3 rzuci na kolana konkurencję. Takich aparatów nie będzie miał żaden inny składak

Producenci smartfonów stale ulepszają swoje składaki, ale wciąż można powiedzieć, że w kwestii aparatów kolejne modele oferują raczej dość podstawowe konfiguracje. Xiaomi w swoim nadchodzącym MIX Fold 3 zamierza to zmienić.
Xiaomi MIX Fold 3 rzuci na kolana konkurencję. Takich aparatów nie będzie miał żaden inny składak

Xiaomi MIX Fold 3 powoli ujawnia swoje tajemnice

Składane smartfony nie są może już aż taką nowością, ale nadal wymagają wielu ulepszeń, które stopniowo wprowadzane są z każdą kolejną generacją i każdym nowym urządzeniem. Pod pewnymi względami nadal daleko im do flagowców premium, zwłaszcza pod kątem aparatów. Te w składakach są zwykle dość podstawowe jak na tę półkę premium. Xiaomi ma zamiar to zmienić.

Chiński producent jakiś czas temu nawiązał współpracę z firmą Leica, a jej owocem są takie fotograficzne potwory, jak np. Xiaomi 12S Ultra czy niedawno debiutujący Xiaomi 13 Ultra. Wygląda na to, że nadchodzący MIX Fold 3 również zostanie podkręcony pod kątem mobilnej fotografii, a przynajmniej na to wskazuje nowy przeciek. Znany leaker Digital Chat Station dostarczył nam kilku szczegółów na temat specyfikacji nadchodzącego składaka, koncentrując się właśnie na aparatach.

Wedle doniesień, Xiaomi MIX Fold 3 zostanie wyposażony w aparat peryskopowy, a obok niego pojawi się również teleobiektyw i aparat z obiektywem ultraszerokokątnym (IMX858) oraz oczywiście jednostka główna z sensorem IMX989. Wszystkie aparaty mają oferować rozdzielczość 50 Mpix.

W kwestii pozostałej specyfikacji również pojawiło się kilka szczegółów. Nowy składak Xiaomi będzie napędzany przez układ Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci wbudowanej. Zewnętrzny wyświetlacz OLED ma mieć przekątną 6,5″, rozdzielczość FHD+ i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Takim samym odświeżaniem ma charakteryzować się składany 8,02-calowy panel o rozdzielczości 2160×1912 pikseli.

Premiery Xiaomi MIX Fold 3 spodziewamy się w III kwartale roku. Mamy nadzieję, że producent zdecyduje się na jego globalną dystrybucję.