Samsung też postawi na większy ekran. Tak może wyglądać nadchodzący Galaxy Z Flip 5

W ostatnich miesiącach rynek składanych smartfonów mocno się rozrasta. Choć konkurencji przybywa, to królem nadal jest Samsung i to na jego Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5 czekamy z niecierpliwością. Gigant szykuje podobno sporo zmiany, które nie ominą modelu z klapką.
Samsung też postawi na większy ekran. Tak może wyglądać nadchodzący Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Flip 5 zaoferuje o wiele większy ekran, ale nie przebije Motoroli

Dotychczasowe Flipy Samsunga oferowały malutkie, zwłaszcza na tle obecnej konkurencji, ekrany dodatkowe. W końcu czym jest 1,9″ w porównaniu z panelem o rozmiarze powyżej 3 cali? Motorola zresztą pójdzie o krok dalej, bo w nadchodzącym Razr 2023 (lub jak twierdzą przecieki, Razr 40 Ultra), zewnętrzny wyświetlacz będzie miał rozmiar 3,5″. Oppo i Vivo również postawili na większy rozmiar. Samsung został więc niejako zmuszony do zmian, bo jeśli by ich nie wprowadził, to on byłby w tyle za konkurencją.

Dlatego już od dłuższego czasu wspomina się, że Galaxy Z Flip 5 będzie oferował panel 3,3-3,4″, co jest sporym krokiem naprzód w porównaniu do dotychczasowego 1,9-calowego ekranu. Teraz dostaliśmy też render, który pokazuje nam, jak po ulepszeniu smartfon miałby wyglądać. Jak możecie zauważyć poniżej, panel przyjmie kształt… folderu. Inaczej trudno go opisać i to właściwie pierwsze, co przychodzi na myśl. Takie wycięcie spowodowane jest chęcią zrobienia miejsca na wyspę aparatów.

Z przecieku wynika, że to właśnie ostateczny projekt tego urządzenia i teraz Samsung pracuje tylko nad dostosowaniem oprogramowania w celu jak najlepszego wykorzystania większego wyświetlacza. To bardzo istotna kwestia, bo jak pokazał nam przykład Oppo Find N2 Flip – duży ekran to jedno, a to, co można na nim zrobić, to zupełnie inna sprawa.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5?

Nowe składaki Samsunga zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Unpacked, które w ostatnich latach organizowano w sierpniu. Niedawno jednak pojawiły się doniesienia, że w tym roku impreza może odbyć się w ostatnim tygodniu lipca. Oprócz składaków Samsung pokaże też serię Galaxy Tab S9 i Galaxy Watch 6.