Marzy o niej każdy fan planszówek. Właśnie powstała największa gra planszowa na świecie

Włoskie studio projektowe Carlo Ratti Associatti stworzyło ogromną instalację gry planszowej w Ogrodzie Botanicznym w Mediolanie w ramach corocznego Design Week, czyli wyjątkowej imprezy, która to ma regularnie miejsce w tym mieście. O przygodzie tam marzy zapewne każdy fan planszówek, bo to właśnie tam powstała aktualnie największa gra planszowa na świecie.
Marzy o niej każdy fan planszówek. Właśnie powstała największa gra planszowa na świecie

Walk the Talk to największa na świecie planszówka. Zachęca odwiedzających do refleksji nad mobilnością miejską

Carlo Ratti Associatti to biuro projektowania i innowacji z siedzibą w Turynie we Włoszech, które najczęściej pracuje nad projektami, które badają połączenie architektury, technologii i społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem innowacji miejskich i zrównoważonego rozwoju. Jej najnowszym projektem jest Walk the Talk, który to zaprasza odwiedzających do chodzenia po płytkach, które reprezentują różne wybory i wyzwania związane ze zrównoważoną mobilnością miejską, takie jak ruch uliczny, transport publiczny i car sharing.

Czytaj też: Platformówka 2D w Unity. Tworzę główną postać i ją programuję [OZDGD #6]

Płytki pokryte są materiałami luminescencyjnymi, które świecą w nocy i wydają efekty dźwiękowe w zależności od wyborów dokonywanych przez graczy. O ile wysublimowanego gameplay’u raczej w niej nie odnajdziecie, to kluczowe jest to, że ma ona na celu podniesienie świadomości i pobudzenie do refleksji nad tym, jak codzienne decyzje mogą wpływać na środowisko i jakość życia w miastach.