Smartwatche Samsunga dostaną jeszcze więcej funkcji. Co przynosi One UI 5 Watch?

Jeszcze w tym roku użytkownicy Galaxy Watch mogą spodziewać się sporej aktualizacji oprogramowania. One UI 5 Watch wprowadzi kilka fajnych nowości, które Samsung właśnie ogłosił.
Samsung Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5

Nowości w One UI 5 Watch

Z nadchodzącej aktualizacji powinni ucieszyć się zwłaszcza posiadacze Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5, bo to do nich m.in. trafi One UI 5 Watch. Te modele działają obecnie na Wear OS 3. Aktualizacja ma wprowadzić znaczące ulepszenia i nowe funkcje, skupiające się na poprawie trzech aspektów użytkowania — snu, kondycji i bezpieczeństwa. Samsung chce, by posiadacze jego smartfonów mogli lepiej wypoczywać i lepiej dbali o swoją aktywność.

Dla entuzjastów fitnessu przygotowano ulepszoną spersonalizowaną strefę tętna, która analizuje możliwości fizyczne i oferuje dostosowane funkcje do biegania — analiza biegu w czasie rzeczywistym czy dostosowany program treningu interwałowego. Pojawia się też możliwość dostępu do plików GPX za pośrednictwem aplikacji Samsung Health (dla posiadaczy Watch 5 Pro).

One UI 5 Watch zapewnia również ulepszone funkcje bezpieczeństwa, takie jak zaktualizowany system SOS, który umożliwia bezpośrednią komunikację z numerem telefonu alarmowego i przekazuje informacje dotyczące lokalizacji użytkownika oraz informacje medyczne. Aktualizacja domyślnie włączy też wykrywanie upadków dla użytkowników w wieku 55 lat i starszych.

Jeśli chodzi o sen, tutaj pomoże interfejs użytkownika Sleep Insights, coaching snu i lepsza łączność między zegarkami Galaxy Watch a urządzeniami zgodnymi ze SmartThings.

Posiadacze urządzeń Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 5 już niedługo będą mogli przetestować One UI 5 Watch w wersji beta za pośrednictwem aplikacji Samsung Members. Samsung nie ogłosił jeszcze, kiedy ruszą testy. Oczywiście można się spodziewać, że powyższe funkcje to tylko część nowości, jakie przygotował południowokoreański gigant.