Te modele Xiaomi i POCO otrzymają wkrótce MIUI 14. Znamy harmonogram

Xiaomi opublikowało harmonogram kolejnej tury aktualizacji dla swoich urządzeń, w tym tych spod marki POCO. Tym razem przyszła kolej na starsze modele, bo te z 2020 roku oraz dwa tablety.
Te modele Xiaomi i POCO otrzymają wkrótce MIUI 14. Znamy harmonogram

MIUI 14 przybywa na kolejne smartfony i tablety

Nowa nakładka przynosi cztery główne ulepszenia: mniej preinstalowanych aplikacji systemowych, więcej praktycznych funkcji, nowy wygląd oraz płynniejszy i bardziej stabilny system. Co istotne, preinstalowane aplikacje w nowym systemie można usunąć, pozostawiając tylko te, które są nam najbardziej potrzebne, np. zegar, SMS-y, sklep z aplikacjami czy połączenia. Xiaomi umożliwi też szybkie rozpoznawanie tekstu uwiecznionego na zdjęciu – wystarczy przytrzymać tekst na zdjęciu w Galerii, a system rozpozna go. Na razie jednak wsparcie otrzyma tylko 8 języków, choć można się spodziewać, że w przyszłości ta funkcja zostanie bardziej rozbudowana. Xiaomi dokonało też zmian w Mi Smart Hub, dzięki którym pojawi się obsługa większej liczby urządzeń, a całość ma działać znacznie szybciej. Na urządzeniach Xiaomi MIUI 14 ma zapewnić łatwe połączenie słuchawek do telefonu, tableta czy telewizora, wraz z płynniejszym przełączaniem się pomiędzy urządzeniami.

MIUI 14 jest też lżejsze od poprzednich wersji, więc zajmie mniej miejsca na smartfonie, co przełoży się na szybsze działanie. Ulepszono ponadto architekturę systemu, dzięki czemu można spodziewać się zwiększonej wydajności aplikacji, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Duży nacisk Xiaomi położyło też na kwestię personalizacji – dodano nowe formaty widżetów, superikony, foldery na ekranie głównym i inne opcje, które pozwolą na dostosowanie smartfona do naszych potrzeb. Nie zabrakło też ulepszenia w zakresie prywatności. Wraz z nową nakładką pojawi się prywatność end-to-end z brakiem danych w chmurze i wszystkimi akacjami wykonywanymi na urządzeniu, którą wspierać będzie przeszło 30 scenariuszy.

Teraz Xiaomi poinformowało, które modele dostaną aktualizację do MIUI 14 w III kwartale tego roku. Jest też lista urządzeń POCO, ale w tym przypadku mowa o aktualizacji jeszcze w II kwartale.