Wiemy, kiedy może zadebiutować składany smartfon OnePlus. To bardzo niebezpieczny termin

OnePlus to jeden z niewielu popularnych producentów smartfonów, który nie ma jeszcze w swojej ofercie składanego modelu. To się jednak zmieni w tym roku, a nowe plotki wskazują, że jego premiera odbędzie się w niezbyt sprzyjającym miesiącu.
Wiemy, kiedy może zadebiutować składany smartfon OnePlus. To bardzo niebezpieczny termin

Kiedy odbędzie się premiera pierwszego składaka OnePlus?

Już podczas lutowej globalnej premiery OnePlus 11 zapowiedziano nadejście pierwszego składaka firmy. Debiut urządzenia ma nastąpić jeszcze w tym roku, a dokładniej w II kwartale, czyli w lipcu, sierpniu albo we wrześniu. Dotychczasowe doniesienia skłaniały się ku końcówce kwartału, co byłoby bardzo bezpieczną opcją — w tym terminie nie spodziewamy się premiery żadnych innych składaków, na dodatek będzie to już po debiucie nowości Samsunga i ekscytacja nimi zdąży nieco opaść.

Tymczasem nowy przeciek wskazuje na coś zgoła innego. Podobno OnePlus nie ma zamiaru bać się konkurencji i swojego składanego smartfona pokaże w sierpniu – przed lub tuż po premierze Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5. To niezbyt bezpieczny termin i spore wyzwanie dla producenta. Oczywiście dużo zależy też od tego, czy OnePlus zdecyduje się na globalną dystrybucję swojego urządzenia. Jeśli nie – o konkurencji dla Samsunga właściwie nie będzie mowy, co najwyżej w Chinach.

Składany OnePlus to cały czas bardzo tajemniczy smartfon. Na razie mówi się tylko, że będzie to model w stylu Folda, a więc składany jak książka. Oprócz tego wiadomo jedynie, że jego duży wyświetlacz zaoferuje rozdzielczość 2K. Niestety przecieki milczą na temat całej reszty. Najważniejsze jednak, że niemal wszystkie źródła są zgodne co do tego, iż nie będzie to rebranding Oppo Find N2, a zupełnie nowy model. Choć niewykluczone, że pomiędzy urządzeniami będzie dużo podobieństw.

Istnieje też prawdopodobieństwo, że z tej bezpośredniej konkurencji nic nie wyjdzie, bo mówi się o przyspieszeniu premiery kolejnej generacji Galaxy Z Flip i Z Fold. Nie zostało to potwierdzone, więc cały czas poruszamy się w obrębie plotek. Tak czy inaczej, szykuje nam się naprawdę gorące lato.