Samsung ulepszy aparaty w Galaxy S23. Trzeba tylko poczekać na aktualizację

Na aparaty w serii Galaxy S23 naprawdę trudno narzekać, bo Samsung postarał się, by tegoroczne flagowce miały w tej kwestii wiele do zaoferowania. Mimo tego nadal brakuje kilku funkcji, ale na szczęście od tego są aktualizacje.
Samsung ulepszy aparaty w Galaxy S23. Trzeba tylko poczekać na aktualizację

Seria Galaxy S23 dostanie ulepszenie aparatu

Zespół programistów Samsunga na stronie społeczności firmy ujawnił szczegóły nadchodzącej aktualizacji, jaką firma przygotowuje dla tegorocznych flagowców. Tym razem uaktualnienie obejmować będzie aparaty. Cała seria dostanie 2x zoom portretowy, który uzupełni obecne możliwości fotograficzne tych urządzeń. Obecnie do dyspozycji są tylko 1x i 3x w trybie portretowym – przełączane między głównym aparatem a teleobiektywem.

Nowa funka doda 2-krotny zoom, który korzystać będzie z aparatu głównego z zoomem cyfrowym, a wspierać go będą algorytmy odpowiadające za poprawę wyników. Warto wspomnieć, że aktualizacja trafi nie tylko do serii Galaxy S23, bo wedle doniesień, ma dostać ją również seria Galaxy S22 oraz Galaxy Z Fold 4. Nie wiaodmo jednak, kiedy Samsung udostępni tę nowość.

Pojawiła się jeszcze jedna plotka, tym razem ze strony znanego leakera Ice Universe. Wedle jego informacji, Samsung szykuje również 2-krotne powiększenie w nagrywaniu wideo dla Galaxy S23 Ultra. Dzięki temu nagrywanie wideo ulegnie znacznej poprawie. Na forum społeczności postanowiono zapytać programistów Samsunga o tę nowość, a ci odpowiedzieli, że odpowiedni zespół zadbał, by podczas nagrywania wideo z nienatywnym 2-krotnym powiększeniem jasność i inne aspekty jakości pozostaną niezmienione, więc nie powinniśmy obawiać się pogorszenia jakości. Niestety i w tym wypadku nie znamy żadnego harmonogramu aktualizacji.