Nadchodzi Wear OS 4, a wraz z nim sporo ulepszeń

Podczas konferencji I/O Google zapowiedział Wear OS 4, a także zdradził kilka szczegółów na temat ulepszeń, jakie ze sobą przyniesie nowa wersja systemu operacyjnego dla smartwatchy. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Nadchodzi Wear OS 4, a wraz z nim sporo ulepszeń

Co prawda Wear OS 3 nadal nie jest tak rozprzestrzeniony na inteligentnych zegarkach, jak chciałby tego Google, jednak to wcale nie przeszkodziło firmie w zapowiedzi jego następcy. Wear OS 4 ma pojawić się jeszcze w tym roku, dlatego warto wiedzieć, czy jest na co czekać.

Co nowego w Wear OS 4?

Kolejna wersja systemu ulepszy integrację z Google Home. Wear OS 4 przyniesie więc więcej opcji kontroli nad urządzeniami podłączonymi w ramach inteligentnego domu. Oprócz tego producent zwiększy funkcjonalność swoich aplikacji – Workspace, Gmail i Kalendarz, by użytkownicy zegarków mieli dostęp do większej liczby informacji. Będzie można odpowiadać na e-maile, potwierdzać wydarzenia czy aktualizować kalendarz bez sięgania po smartfona.

Dzięki współpracy z WhatsAppem Google będzie mógł zaoferować pierwszą aplikację na smartwatcha oferującą kompleksowe szyfrowanie, odpowiedzi głosowe i połączenia na urządzeniu. Z kolei aplikacja Spotify dostanie nowe kafelki ułatwiające dostęp do ulubionych utworów i podcastów. Nie zabraknie też nowych kafelek do treningów, a dzięki współpracy z Samsungiem – nowego formatu tarcz zegara. Wraz z Wear OS 4 pojawi się ponadto możliwość tworzenia kopii zapasowych i restartowania urządzenia, bez przywracania ustawień fabrycznych.

Nie znamy jeszcze daty wydania stabilnej wersji Wear OS 4, ani tym bardziej jakie smartwatche dostaną ten system. Spodziewamy się, że z pewnością jednym z pierwszych w kolejce będzie Pixel Watch i jego nadchodzący następca – Pixel Watch 2. Oprócz tego nowy Wear OS może pojawić się na modelach z serii Galaxy Watch 6, choć nie jest to pewne, bo niedawno była mowa, że Samsung szykuje One UI 5 Watch, właśnie dla swoich smartwatchy.