Tecno szykuje nowego składaka. Tym razem nie celuje w półkę premium

Składane smartfony nie są przystępne cenowo, taki jest fakt. Kosztujące grube tysiące urządzenia pozostają więc poza zasięgiem przeciętnych klientów. Niby od dłuższego czasu mówi się, że ten czy inny producent szykuje tańszy model, ale jak na razie niewielu się na to zdecydowało. Czy nadchodzący Tecno Phantom V Yoga może wprowadzić składaki na średnią półkę?
Tecno Phantom V Fold 5G

Tecno Phantom V Fold 5G

Rynek składanych smartfonów wciąż się powiększa, ale wśród tych modeli trudno znaleźć takie, które można nazwać przystępnymi cenowo. Huawei próbował z Pocket S, ale bez szerszej dystrybucji ciężko o jakąś dużą popularność takiego urządzenia. Wygląda jednak na to, że wkrótce możemy doczekać się kolejnego “taniego składaka”, tym razem od Tecno.

Co zaoferuje Phantom V Yoga?

Firma Tecno dopiero co wkroczyła w segment składanych urządzeń, przedstawiając na targach MWC 2023 model Phantom V Fold 5G. Teraz z kolei chce spróbować z modelem z klapką o nazwie Phantom V Yoga, który na dodatek ma być przedstawicielem średniej półki. Przeciek ujawnił nam nie tylko jego specyfikację, ale również wygląd. Na poniższych zdjęciach można zauważyć urządzenie, które zdecydowanie będzie wyróżniać się na tle konkurencji, a to za sprawą okrągłej wyspy aparatów zintegrowanej z wyświetlaczem zewnętrznym. W czasie, gdy pozostałe firmy ujednolicają wygląd swoich składaków z klapką, to interesująca odmiana. Niestety na zdjęciach nie widać, jak duży będzie dodatkowy ekran, a ile miejsca zajmą aparaty.

Sercem Tecno Phantom V Yoga ma być układ Dimensity 8050 od firmy MediaTek. Jeśli dziwi was to nazewnictwo, od razu spieszę z wyjaśnieniem, że to tak naprawdę przemianowany Dimensity 1300. Obecność tego chipsetu na pokładzie jasno wskazuje, że to nie będzie smartfon premium, a raczej model ze średniej półki. Procesor wspierany będzie przez 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Wyświetlacz główny ma oferować rozdzielczość FHD+, a z tyłu dostaniemy podwójny aparat z jednostką główną 64 Mpix. Kamerka do selfie ma mieć 32 Mpix. Akumulator zasilający ten model będzie miał pojemność 4000 mAh.

Do skompletowania pełnej specyfikacji Tecno Phantom V Yoga jeszcze trochę brakuje, ale z pewnością niedługo pojawi się więcej przecieków na jego temat. Przede wszystkim jestem ciekawa jego ceny, bo sama wzmianka o średniej półce jeszcze niewiele mówi. Również kwestia dostępności pozostaje nieznana.