Nowe składaki Samsunga mogą pojawić się szybciej, niż myśleliśmy

Samsung powoli szykuje się do wprowadzenia na rynek swoich nowych składanych smartfonów. Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5 zadebiutują latem i wygląda na to, że w końcu poznaliśmy konkretną datę wydarzenia.
Nowe składaki Samsunga mogą pojawić się szybciej, niż myśleliśmy

Samsung przyspieszy premierę Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5

W ostatnich miesiącach dużo mówi się na temat ulepszeń, jakie Samsung zamierza wprowadzić w nadchodzących Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5. Nowością, na którą czekamy najbardziej, jest z pewnością nowy typ zawiasu — w kształcie kropli wody — dzięki któremu te urządzenia w końcu będą składać się na płasko, bez tej koszmarnej szczeliny, jaką znamy z poprzednich modeli. Dzięki temu uda się je trochę odchudzić. Dodatkowo Galaxy Z Flip 5 dostanie — wzorem konkurencji — większy ekran zewnętrzny, co również jest wyczekiwanym usprawnieniem. Niestety w przypadku Galaxy Z Fold 5 nie zapowiada się na większe rewolucje. Z tego, co na razie wiadomo, nie pojawi się slot na rysik S-Pen, ani większy akumulator. Również proporcje ekranu zewnętrznego nie ulegną zmianie. Szkoda, spodziewaliśmy się, że wraz z wymianą zawiasów Samsung mocniej pokombinuje z konstrukcją Folda. Tymczasem mówi się, że na większe zmiany w tym temacie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Do tej pory spodziewaliśmy się, że wzorem poprzednich lat, Samsung zorganizuje wydarzenie Unpacked w sierpniu. To właśnie podczas niego zadebiutują Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5. Teraz jednak pojawiły się doniesienia, że południowokoreański gigant zdecydował się na przyspieszenie imprezy i premierę nowych składaków zaplanował na 26 lipca. Wówczas ich sprzedaż miałaby ruszyć 11 sierpnia.

Skąd taka zmiana? We wrześniu Apple pokaże nam serię iPhone 15, a Samsung przyspieszając premierę swoich sprzętów chce stworzyć odpowiednio dużą lukę czasową pomiędzy obiema imprezami. Liczy, że w ten sposób pomoże w sprzedaży nowych składaków, zanim iPhone’y zawojują rynek. Kolejną zmianą ma być lokalizacja. Do tej pory Samsung stawiał na premiery w Stanach Zjednoczonych, ale w tym roku podobno przeniesie się do Seulu.