MSI MEG 342C QD-OLED to monitor, który zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy

Fani mocnych gamingowych wrażeń i dobrego sprzętu zapewne doskonale znają serię MEG od MSI. To właśnie w niej producent stara się oferować produkty przekraczające granicę tego, czym może być ekstremalny gaming. Monitor MEG 342C QD-OLED jest tego świetnym przykładem.
MSI MEG 342C QD-OLED to monitor, który zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy

Monitor do zadań specjalnych oferujący znakomitą jakość obrazu. Oto MSI MEG 342C QD-OLED

Już na pierwszy rzut oka MEG 342C QD-OLED może zachwycić, bo mocno wyróżnia się zarówno na tle konkurencji, jak i własnych produktów MSI. Utrzymano go w czarno-złotej kolorystyce, więc sprawdzi się u wszystkich, którzy lubią bardziej elegancki styl. Jeśli jednak jesteście fanami podświetlenia – nie martwcie się, nie musicie z tego monitora rezygnować, ponieważ pod dolną ramką umieszczono listwę Spectumbar zapewniającą rozproszone światło RGB. Podstawka monitora ułożona jest w literę V, po prawej stronie, nieco z tyłu znajdziemy joystick do sterowania menu ekranowym oraz przyciski, w tym ten do włączania monitora.

Lewa strona została zarezerwowana dla portów, których używamy najczęściej, a więc znajdziemy tu 2 x USB 3.2 Gen 1 Type A oraz wejścia dla słuchawek i mikrofonu. Prawdziwy panel z portami znalazł się jednak na samym dole. Tu producent umieścił jedno złącze DisplayPort 1.4a, 2 x USB-C z obsługą Power Delivery (65W) i DisplayPort, 4 x USB 3.2 Gen 1 oraz gniazdo do podłączenia zestawu słuchawkowego. Uniwersalne złącze USB Type-C pozwala na podłączenie do monitora dowolnego urządzenia, a także na bezproblemowe zasilanie.

MSI zastosowało tu innowacyjną technologię, łączącą niebieską, samoistnie emitującą światło warstwę z warstwą kropek kwantowych, Quantum Dot, która zapewnia doskonałą konwersję kolorów i jeszcze głębszą czerń. Czas reakcji matrycy wynosi 0,1 ms, a więc można liczyć na ekstremalnie płynną rozgrywkę na najwyższym poziomie. Sam monitor ma przekątną 34”, proporcje 21:9 i matrycę OLED ze wspomnianą już warstwą Quantum Dot. MSI MEG 342C QD-OLED oferuje natywną rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli oraz matrycę z zakrzywieniem 18000 R. Warto jeszcze wspomnieć, że mamy tutaj szczytową jasność na poziomie 1000 nitów, 100-procentowe pokrycie szerokiej palety barwowej DCI-P3, a także fabryczną kalibrację ze współczynnikiem wartości różnicy koloru Delta-E poniżej 2. Dzięki technologii HDR (certyfikat VESA DisplayHDR True Black 400) można liczyć na jeszcze bardziej szczegółowy i żywszy obraz. MSI zadbało też o zminimalizowanie ryzyka utrwalania się obrazu OLED, za do odpowiada aplikacja MSI OLED Care.

Na koniec, opisując wszystkie zalety MSI MEG 342C QD-OLED, nie sposób też wspomnieć o tym, że producent zadbał nie tylko o świetny obraz i praktycznie niezauważalne opóźnienia. Pod uwagę wzięto też komfort graczy, którzy nie zawsze mają wokół siebie dogodne warunki do pełnego oddania się rozgrywce. Dlatego na pokładzie znalazła się też funkcja Sound Tune, a więc mechanizm eliminacji szumów z tła, który korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji. Dzięki temu można bez przeszkód komunikować się z członkami drużyny, bez obaw o jakość dźwięku.

Gamingowy monitor MSI MEG 342C QD-OLED dostępny jest do kupienia w sieci sklepów Komputronik w cenie 6 990 złotych.