Premiera RIDER Monster Turbo z dużymi, bezpiecznymi kołami. Ta hulajnoga zadba, byś nie przekraczał prędkości

Pomimo obowiązujących zasad, osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi bardzo często przekraczają prędkość. Jak wynika z danych, robi to średnio 55 proc. osób, jeżdżąc o 2 km/h szybciej od rowerzystów. Przekłada się to oczywiście na mandaty, których w tamtym roku przyznano ponad 3,3 tys. Premierowa hulajnoga RIDER Monster Turbo dostała fabryczne ograniczenie, które uchroni kierowców przed pokusą osiągnięcia zbyt dużej prędkości.
Premiera RIDER Monster Turbo z dużymi, bezpiecznymi kołami. Ta hulajnoga zadba, byś nie przekraczał prędkości

Premiera elektrycznej hulajnogi RIDER Monster Turbo z dużymi, bezpiecznymi kołami

Elektryczne hulajnogi podbiły serca osób na całym świecie. Pokochali je zwłaszcza mieszkańcy miast i trudno się temu dziwić. Dają bowiem możliwość łatwego przemieszczania się po mieście, nie niosą ryzyka stania w korkach czy męczenia się z komunikacją miejską. Niestety, chociaż są one łatwo dostępne, oznacza też, że wiele osób korzysta z nich bardzo nieostrożnie. Z danych wynika, że użytkownicy hulajnóg elektrycznych poruszają się z wyższą prędkością średnią niż rowerzyści (20,6 km/h w porównaniu 18,6 km/h), blisko 55 proc. użytkowników hulajnóg elektrycznych lub urządzeniami transportu osobistego (UTO) przekroczyło dozwoloną prędkość jazdy, czyli 20 km/h. Dodatkowo rzadziej zachowują bezpieczną odległość oraz sięgają po kask, a nawet po elementy odblaskowe.

Przełożyło się to na ponad 3,3 tys. mandatów oraz 2,4 tys. pouczeń w 2022 roku. Dlatego elektryczna hulajnoga RIDER Monster Turbo dostała fabryczne ograniczenie do 20 km/h, które przed tym uchroni. Producent wyposażył ją w pojemną baterię 19,2 Ah, która pozwala na przejechanie dystansu do 60 km. Duże koła – przednie 20- i tylne 16- calowe sprawiają, że pojazd ma większą przyczepność do podłoża, a użytkownik lepszą nad nim kontrolę, co przekłada się na wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Duże koła w połączeniu z regulowaną kierownicą (105-120 cm), sprawiają, że w komfortowy sposób mogą z niej korzystać nastolatkowie i dorośli o różnym wzroście i wadze nawet do 120 kg. 60 km na jednym ładowaniu naprawdę robi wrażenie. Sam proces ładowania trwa 9-10 godzin. Bezpieczeństwo użytkowania hulajnogi RIDER gwarantuje przedni i tylny hamulec tarczowy, natomiast wygodę codziennego użytkowania podnosi cyfrowy wyświetlacz, pozwalający na łatwą kontrolę poziomu naładowania baterii. Dodatkowo urządzenie posiada oświetlenie oraz system dźwiękowy.

Hulajnoga RIDER Monster Turbo dostępna jest w kolorze grafitowym, jej waga to 19,9 kg, a wymiary – 156 x 53 x 105-120 cm. Pojazd dostępny jest w sieci Media Expert w cenie 3 499 zł.