Automatyczne roboty do mycia okien marki Cecotec debiutują w Polsce

Rynek robotów do czyszczenia okien rośnie, a dane pokazują, że w ciągu 8 najbliższych lat może wzrosnąć o ponad 300 procent. W Polsce przybywa interesujących modeli, takich jak te od Cecotec. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Automatyczne roboty do mycia okien marki Cecotec debiutują w Polsce

Z danych wynika, że globalny rynek robotów do czyszczenia okien wyceniany na 85,17 mln dolarów w 2022 r. wzrośnie trzykrotnie do 2030 r. osiągając wartość 264,18 mln dolarów. Te urządzenia są coraz popularniejsze także na polskim rynku, a Cecotec daje nam jeszcze większy wybór, wprowadzając do sprzedaży nowe modele.

Polska premiera automatycznych robotów do mycia okien hiszpańskiej marki Cecotec

Pierwsza z nowości, robot Conga Windroid 970 myje okna w pięciu etapach: mycie, odkamienianie, odsączanie, szorowanie i suszenie, dzięki czemu nie potrzeba wysiłku, by wyczyścić okna. Wykorzystując technologię inteligentnej nawigacji – iTech WinSquare – urządzenie wykrywa granice powierzchni oraz planuje najlepszą trasę przejazdu dla pełnej czystości szyby. Kwadratowy kształt gwarantuje, że robot dociera we wszystkie narożniki czyszczonej powierzchni. Podczas czyszczenia możemy korzystać z pięciu automatycznych trybów czyszczenia:

  • Tryb N czyści poziomo.
  • Tryb Z – pionowo. Tryb N i Z sprawdzą się idealnie, gdy na sprzątanej powierzchni znajdują się małe przeszkody, takie jak uchwyty lub pokrętła – robot wykrywa je, omija i kontynuuje czyszczenie.
  • Tryb Loop wykorzystamy do usuwania większych, miejscowych zabrudzeń – intensywnie czyści powierzchnię poprzez przejechanie nad tym samym miejscem 10 razy.
  • Tryb Area można wyznaczyć konkretny obszar do czyszczenia. Ostatnim trybem jest
  • Tryb ręczny – za pomocą pilota możemy sterować pracą robota.

Cecotec Conga Windroid 970 można wykorzystywać nie tylko do czyszczenia okien, ale także luster, szklanych drzwi czy ścian. Oprócz wykorzystanej w urządzeniu siły ssącej, zapewniającej dobre przyleganie robota do czyszczonej powierzchni, posiada on cztery systemy bezpieczeństwa: algorytm kontroli zapobiegający upadkowi, system zasilania awaryjnego, kontrolę podciśnienia i linę z przyssawką bezpieczeństwa. Akumulator naładujemy w dwie godziny, więc nawet jeśli jedno ogniwo nie wystarczy na umycie wszystkich powierzchni, to szybko uzupełnimy energię w urządzeniu.

Cecotec Conga Windroid 970 kosztuje 1 570 zł, a w skład zestawu oprócz robota do mycia okien, wchodzi zasilacz, pilot, lina bezpieczeństwa, przewód zasilający, dwie zapasowe ściereczki do mopowania i instrukcja obsługi.

Oferta Cecotec rozszerzyła się też o mniejszy robot myjący okna – Windroid 880 Spray Water Connected, którego możemy obsługiwać przy pomocy mobilnej aplikacji lub pilota. Robot automatycznie spryskuje szyby, a następnie czyści i osusza dany obszar. Urządzenie jest wyposażone w technologię iTECH WIN 4.0, dzięki której wykrywa granice okien, planuje trasę i skutecznie czyści powierzchnię. Robot posiada potrójny system bezpieczeństwa, zapobiegający samoistnemu odczepieniu się urządzenia od szyby. Cecotec Windroid 880 Spray Water Connected dostępny jest w cenie 799,99 zł u partnerów handlowych.