Dostaniesz bana, choć nie cheatujesz. Jeśli grasz w CS’a, to lepiej wyłącz tę funkcję

Dzięki funkcjom oferowanym przez AMD czy Nvidię granie staje się coraz lepsze, ale najwyraźniej w pewnych momentach lepiej wstrzymać się z włączaniem czegoś, co… może zapewnić wam bana za oszukiwanie, którego nie praktykujecie.
Dostaniesz bana, choć nie cheatujesz. Jeśli grasz w CS’a, to lepiej wyłącz tę funkcję

Ban za AMD Anti-Lag+. Granie w Counter Strike 2 z tą funkcją to droga do blokady

W sterownikach AMD Software Adrenaline 23.10.1 WHQL znalazła się funkcja Anti-Lag+ dla Counter Strike 2, która ma za zadanie obniżać input-laga (opóźnienie reakcji gry na nasze ruchy) i tym samym poprawiać responsywność gry. Jest więc cenną funkcją i to na poziomie Nvidia Reflex, ale najwyraźniej ktoś w AMD nie postanowił przetestować tego, jakie skutki będzie miało granie w nowego CS’a z Anti-Lag+.

Czytaj też: Nie, Nvidia nie pozbawiła pisarzy pracy. Tworzę gry i wiem, że ta rewolucja jest wydmuszką

Użytkownicy zaczęli zgłaszać, że ta właśnie funkcja jest wykrywana przez Valve Anti-Cheat i uznawana za cheaty, co skutkuje banem, a więc zablokowaniem konta Steam w pewnych kwestiach. Jest to spowodowane sposobem integracji tej funkcji w Counter Strike 2, bo inne gry pokroju PUBG: Battlegrounds, Apex Legends czy Fortnite nie generują tego typu problemów. Na szczęście Valve poinformowało już, że wycofa bana, kiedy tylko AMD wyda odpowiednią aktualizację funkcji Anti-Lag+ w CS2.