Dlaczego warto kupić ekspres Saeco? Funkcje, które warto znać

Szukasz sprawdzonego ekspresu do kawy? Do jednego z najczęściej wybieranych producentów należy marka Saeco. Czym się wyróżnia i jakie funkcje urządzeń tej firmy przypadną ci do gustu? Zobacz polecane sprzęty, które będą dobrą inwestycją do twojej kuchni i pozwolą w każdej chwili cieszyć się ulubionym napojem!
Dlaczego warto kupić ekspres Saeco? Funkcje, które warto znać

Jak wybrać ekspres? Najważniejsze kwestie

Zanim przejdziesz do porównywania sprzętów, powinieneś wiedzieć, czym się różnią poszczególne rodzaje ekspresów. Możesz wybierać między urządzeniami przelewowymi i ciśnieniowymi. Te pierwsze doskonale znasz z amerykańskich filmów – to pękate dzbanki, z których kelnerzy obficie nalewają dolewkę kawy w klientom w barach. Z kolei modele ciśnieniowe to bardzo pojemny termin. Wśród nich znajdziesz zarówno niewielkie i niedrogie urządzenia na kapsułki, przeznaczone dla doświadczonych kawoszy sprzęty kolbowe oraz wygodne, chociaż drogie ekspresy automatyczne. Która z opcji będzie najlepsza?

Jeśli pijesz kawę od czasu do czasu i nie musisz zwracać uwagi na wysoki koszt jednostkowy, rozważ ekspres kapsułkowy – zwłaszcza, jeśli masz niewiele miejsca. Zależy ci na pełnym aromacie i doskonałym smaku, a przy tym nie boisz się nauki obsługi urządzenia? Zdecyduj się na model kolbowy! Masz w nim wpływ na każdy etap przygotowywania kawy. Cenisz wygodę i chcesz szybko przygotować ulubione specjały, w tym mleczne? Rozważ zakup modelu automatycznego. Od ulubionego napoju dzielić cię będzie jedno dotknięcie przycisku!

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne modele ekspresów? Przede wszystkim na:

 • listę kaw przygotowywanych automatycznie;
 • ciśnienie;
 • moc;
 • system spieniania mleka;
 • intuicyjną obsługę;
 • łatwą konserwację;
 • możliwość personalizowania kawy;
 • dodatkowe funkcje;
 • regulowaną wysokość dozownika;
 • pojemność zbiornika na wodę, kawę, fusy;
 • głośność działania;
 • eleganckie wzornictwo.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli chcesz kupić ekspres automatyczny? Świetnie oceniane modele Saeco kupisz za ok. 3000 zł – ale wymagający mogą sięgnąć po sprzęty nawet dwa razy droższe. Dobrze wyznaczyć sobie budżet i trzymać się go, porównując urządzenia z tej samej półki cenowej.

Modele Saeco – czym się wyróżniają?

Marka Saeco wyróżnia się doskonałym designem. Sprzęty atrakcyjnie prezentują się na kuchennym blacie – stąd ich duża popularność. Marka nawiązuje do włoskich tradycji parzenia kawy – i widać to na każdym kroku. W ekspresach Saeco możesz przygotować kawę dokładnie tak, jak lubisz! Pomocne będzie skorzystanie z predefiniowanych ustawień CoffeeMaestro – Delicato, Intenso lub Forte. Docenisz też wygodny wyświetlacz Coffee Equalizer, na którym szybko wskażesz, na jaki napój masz ochotę i dostosujesz go do twoich preferencji. Warty uwagi jest także system mleczny LatteDuo, który pozwoli ci przygotować dwie perfekcyjne kawy mleczne jednocześnie – dla ciebie i bliskiej osoby! Mocną stroną ekspresów Saeco jest system Aroma Extract – zapewnia on idealną równowagę między temperaturą parzenia kawy a ekstrakcją aromatu. Możesz cieszyć się nie tylko wyjątkowym smakiem, ale i aromatem ulubionego napoju.

Chcesz porównać wszystkie sprzęty omawianego producenta? Każdy z nich będzie dobrą inwestycją – potwierdzają to entuzjastyczne recenzje użytkowników! Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Saeco w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, który z nich kupić do twojej kuchni!

Lokowanie produktu: Saeco