Zakochaliście się w grach ze Spider-Manem? Insomniacy zakasali rękawy do pracy nad kolejną grą

Po stworzeniu dwóch fenomenalnych gier na PlayStation 5 z ludźmi-pająkami w głównej roli studio Insomniac Games teraz ostrzy sobie pazury na kolejnym projekcie w uniwersum Marvela.
Zakochaliście się w grach ze Spider-Manem? Insomniacy zakasali rękawy do pracy nad kolejną grą

Gra z Wolverine w roli głównej. Insomniac Games już pracują nad grą

Po znakomitym sukcesie Marvel’s Spider-Man 2, który stał się najszybciej sprzedającą się grą pierwszej strony PlayStation, odpowiadające za nią studio Insomniac Games teraz koncentruje swoją kreatywność na innym projekcie – Marvel’s Wolverine. To nowe przedsięwzięcie zostało po raz pierwszy ogłoszone we wrześniu 2021 roku podczas PlayStation Showcase, do tej pory powiedziano bardzo mało oficjalnych informacji na temat Marvel’s Wolverine, ale potwierdzono, że ta gra będzie dzielić swój wszechświat z grami Spider-Man, potencjalnie otwierając drogę do przyszłych crossoverów.

Czytaj też: Jak powstają gry wideo? Pracuję w gamedevie i opowiadam, jak się to robi

Insider Jeff Grubb zasugerował, że Marvel’s Wolverine będzie grą typu ‘wide linear’, czyli liniową, ale z charakterem obecnym w nowych Spider-Manach, a jej premiera ma mieć miejsce jesienią 2024 roku. Ten harmonogram znajduje odzwierciedlenie m.in. w profilu ArtStation koncepcyjnego artysty Hunga Nguya. Jednak, jak to jest typowe w branży gier, daty wydania mogą ulec zmianie.