Zwlekasz z kupnem laptopa, licząc na lepsze GPU od Nvidia? Tracisz tylko czas

XPG nie ma planów wprowadzenia do oferty kolejnych laptopów z nowymi kartami graficznymi Nvidia ani nawet drobnych aktualizacji w najbliższym czasie. Oznacza to jedno…
Zwlekasz z kupnem laptopa, licząc na lepsze GPU od Nvidia? Tracisz tylko czas

Na nowe mobilne karty graficzne Nvidia GeForce RTX 4000 nie liczcie

Firma XMG, czyli producent laptopów gamingowych, ogłosiła na swoim blogu, że w najbliższej przyszłości nie przewiduje większych aktualizacji swojej linii laptopów do gier. Obejmuje to brak nowych wariantów SUPER w ich mobilnym asortymencie na pierwszy kwartał. Oznacza to więc, że obecna rodzina laptopów z GPU Nvidia GeForce RTX 4000 pozostanie stała. Innymi słowy, nowe mobilne karty GeForce najpewniej nie powstaną w następnych miesiącach.

Czytaj też: Karty graficzne Nvidia GeForce RTX 4000 SUPER nadchodzą i wiemy o nich coraz więcej

Pomimo spekulacji na rynku komputerów stacjonarnych dotyczących nadchodzących kart graficznych GeForce RTX 4000 SUPER, rynek mobilny najwyraźniej obejdzie się smakiem i utknie z tymi samymi kartami RTX na kolejne długie miesiące. Z drugiej jednak strony nie oznacza to całkowitego porażenia rynku laptopów gamingowych, bo XMG może nadal wypuszczać nowe laptopy, które będą wyposażone w procesory Intel Core-HX 14. generacji i Core 100H czy APU AMD Hawk Point z Zen4/RDNA3.