Nvidia kończy produkcję tych kart graficznych. Czy możemy już panikować?

Ostatnie doniesienia wskazują, że Nvidia może wkrótce ogłosić odświeżenie swojej serii 40 i dlatego ma aktualnie w planach wdrożyć w życie bardzo nietypową decyzję.
test Nvidia GeForce RTX 4070 Founders Edition, recenzja Nvidia GeForce RTX 4070 Founders Edition, opinia Nvidia GeForce RTX 4070 Founders Edition
test Nvidia GeForce RTX 4070 Founders Edition, recenzja Nvidia GeForce RTX 4070 Founders Edition, opinia Nvidia GeForce RTX 4070 Founders Edition

Karty graficzne GeForce RTX 4070 Ti i RTX 4080 czeka znaczne cięcie podaży

Wielkimi krokami zbliża się premiera kart graficznych GeForce RTX 4070, 4070 Ti oraz 4080 w wersji SUPER, które to mogą zastąpić znane nam doskonale standardowe modele. Wedle nieoficjalnych informacji, częścią tej przyszłości ma być decyzja co do zakończenia produkcji kart RTX 4070 Ti i RTX 4080. Trudno się temu dziwić, bo firmy współpracujące z Nvidią miały już zacząć składać zamówienia na podzespoły właśnie dla wariantów SUPER.

Czytaj też: Karty graficzne Nvidia GeForce RTX 4000 SUPER nadchodzą i wiemy o nich coraz więcej

Aktualnie jednak wiadomości te należy traktować z przymrużeniem oka, bo nie tylko kwestia kart SUPER jest ciągle niepewna. Tyczy się to bowiem również najnowszych informacji, które nie są spójne co do tego, czy produkcja stanęła całkowicie, czy przeszła z trybu masowego na ten o mniejszej skali. Warto jednak zauważyć, że nie jest to w żadnym razie nietypowa praktyka, bo Nvidia już wcześniej zawieszała, a następnie wznawiała produkcję niektórych produktów, aby dostosować ich portfolio produktów do nowych wymagań rynkowych.