Dla niektórych będzie to koniec Steama… albo początek nowego systemu operacyjnego

Masz starego Windowsa? No to na Steamie w “spokoju” nie pograsz. Pogódź się z tym – to już czas na aktualizację systemu operacyjnego.
Dla niektórych będzie to koniec Steama… albo początek nowego systemu operacyjnego

Valve kończy wsparcie przestarzałych Windowsów

Steam ogłosił, że zakończy wsparcie dla systemów operacyjnych Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 począwszy od 1 stycznia 2024 roku. Oznacza to, że od tej chwili instalacje klienta Steam na tych systemach operacyjnych nie będą otrzymywać żadnych aktualizacji, a w tym łatek bezpieczeństwa. Pomoc techniczna Steam również nie będzie w stanie udzielać wsparcia użytkownikom, którzy nadal korzystają z tych przestarzałych systemów operacyjnych.

Valve jednocześnie nie może zagwarantować, że klient Steam i gry zakupione przez Steam będą działać lub będą bezpieczne na nieobsługiwanych wersjach Windows. Tym właśnie użytkownikom zaleca się aktualizację do nowszej wersji Windows 10 lub 11, aby zapewnić prawidłowe działanie platformy Steam i gier. Ta decyzja jest konieczna, ponieważ Steam opiera się na wbudowanej wersji Google Chrome, która nie działa na starszych wersjach Windows.

Czytaj też: Słusznie zwlekałeś z zakupem Steam Decka. Nowy wariant po prostu ma sens

Przypomnijmy, że Microsoft zakończył dostarczanie aktualizacji bezpieczeństwa i wsparcia technicznego dla Windows 7 w 2020 roku i Windows 8.1 w 2023 roku. Dlatego te starsze systemy operacyjne są bardziej narażone na nowe ataki złośliwego oprogramowania podczas połączenia z internetem. To złośliwe oprogramowanie może wpływać na wydajność komputera, powodować awarie Steam i gier lub być wykorzystywane do kradzieży danych uwierzytelniających konta Steam.