Gracze przemówili i wybrali wyjątkowe gry. Oto pewniaki, którymi warto się zainteresować

Steam ogłosił wyniki dobrowolnej ankiety na temat gier, które warto docenić w konkretnych kategoriach i choć nie znalazła się w nich wyjątkowa polska gra strategiczna, to i tak wyniki trudno podważyć.
Gracze przemówili i wybrali wyjątkowe gry. Oto pewniaki, którymi warto się zainteresować

Te gry warto ograć. Tak przynajmniej uważa społeczność

Dziesięć kategorii i dziewięć gier. Tak oto zakończyło się głosowanie Steam Awards 2023, w którym to grą roku okazał się (słusznie zresztą) Baldur’s Gate 3 doceniony również za przedstawioną historię. Z wielkich gier RPG nagrody za najdłuższe sekwencje ładowania gry najbardziej innowacyjny gameplay doczekał się Starfield od Bethesdy, podczas gdy Red Dead Redemption II najwyraźniej żywy jest ciągle, a gracze uwielbiają go za tempo rozgrywki, która jest “ciężką pracą”, ale z gatunku tych, które można pokochać.

Czytaj też: Nie, Nvidia nie pozbawiła pisarzy pracy. Tworzę gry i wiem, że ta rewolucja jest wydmuszką

Wśród zwycięzców znalazły się również bardziej znane w mainstreamie tytuły pokroju Hogwart’s Legacy (najlepsza gra na Steam Decka) oraz The Last of Us Part (najlepsza ścieżka dźwiękowa). Za styl wizualny wyróżniono bardzo “zcancellowaną” grę Atomic Heart, za wysokie wyzwanie SIFU, a za najbardziej relaksującą Dave The Diver, czyli indyka, który wcale indykiem nie jest. Znalazło się też coś dla fanów VR, którego to fani docenili Labyrinthine.