Znamy wymagania sprzętowe Prince of Persia: The Lost Crown

Prince of Persia: The Lost Crown nie zabije waszych komputerów. Ubisoft zdradził wymagania sprzętowe swojej produkcji.
Znamy wymagania sprzętowe Prince of Persia: The Lost Crown

Wymagania Prince of Persia: The Lost Crown

Zbliżająca się do premiery produkcja Prince of Persia: The Lost Crown to pełna akcji gra przygodowa, która wystawia graczy na próbę z różnymi śmiertelnymi wrogami i niebezpieczeństwami, z których większość wymaga szybkich i precyzyjnych działań, aby je pokonać. To z kolei wymaga, aby gra działała możliwie najpłynniej, czyli w tych mitycznych 60 klatkach na sekundę, co ma być osiągalne na każdej platformie już w dniu premiery (15 lub 18 stycznia). Mowa o PC, Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One czy Amazon Luna.

Czytaj też: Nie, Nvidia nie pozbawiła pisarzy pracy. Tworzę gry i wiem, że ta rewolucja jest wydmuszką

Nie oznacza to jednak, że w tę produkcję zagrają tylko nieliczni, bo charakterystyczna grafika oraz koncepcja “side-scrollera” pozwoliły deweloperom na ograniczenie wymogów sprzętowych (30 GB pamięci masowej i Windows 10/11 to podstawa). Dlatego właśnie już ledwie Core i5-4460 lub Ryzen 3 1200 wystarczą, aby spełnić wymagania podstawowe do grania w Full HD i 60 FPS na normalnych ustawieniach graficznych. Procesor oczywiście nie wystarczy – bez GeForce GTX 950 lub Radeona RX 5500 XT (lub lepszego modelu) i przynajmniej 8 GB pamięci RAM w konfiguracji Dual-Channel się nie obejdzie.

Na ustawieniach wysokich i w rozdzielczości 2K Prince of Persia: The Lost Crown nadal nie wymaga wiele, bo zadowoli się Core i7-6700 lub Ryzenem 5 1600 w duecie z GeForce GTX 960 lub Radeonem RX 5500 XT. Granie w Ultra i w 4K pozostawia te same procesory w grze, ale zwiększa wymogi po stronie (co ciekawe) wyłącznie karty graficznej Nvidii (GeForce GTX 1060 6 GB).