Jest na czym zawiesić oko. ASUS pokazał nowe monitory dla graczy z technologią dual-mode

ASUS zaprezentował nowe monitory do gier na targach CES 2024, które cechują się swoimi świetnej jakości ekranami o jasności nawet 1300 nitów oraz ze wsparciem (w jednym przypadku) technologii dual-mode.
Jest na czym zawiesić oko. ASUS pokazał nowe monitory dla graczy z technologią dual-mode

Nowe monitory od ASUSa w szczegółach. Na papierze to arcydzieła przeznaczone do grania

Te nowe monitory ASUS wykorzystują najnowszą, bo 3. generację matryc OLED z certyfikatami HDR10 o odświeżaniu 240 Hz, które zapewniają wyższą jasność, ostrzejsze krawędzie pikseli i bardzo niskie rozmycie w ruchu. Technologia ta jest dostępna w modelach o przekątnych od 27″ do 39″, z czego dwa najbardziej zaawansowane modele (ROG SWIFT OLED PG32UCDP i ROG SWIFT OLED PG32UCDM) ograniczyły się do racjonalnych 32 cali. Z kolei większe, bo kolejno 34- i 39-calowe matryce znalazły się w zakrzywionym modelu ROG SWIFT OLED PG39WCDM i ROG SWIFT OLED PG34WCDM.

Czytaj też: Granie na Asus ROG Ally nabrało właśnie nowego sensu

Najbardziej zaawansowany model ROG SWIFT OLED PG32UCDP doczekał się matrycy typu WOLED (a nie QD-OLED) o rozdzielczości 4K, wspomnianym odświeżeniu 240 Hz i 1300-nitowej jasności. Jako jedyny z całej piątki (najmniej zaawansowany model to ROG SWIFT OLED PG27AQDP o rozdzielczości Full HD i 480-Hz odświeżaniu) doczekał się wsparcia technologii dual-mode, która to pozwala na szybkie przełączenie się między trybem 4K@240Hz na Full HD@480Hz. Premierę zaliczy z kolei dopiero w drugiej połowie 2024 roku.