DLC do Elden Ring coraz bliżej? Dowody mówią jasno

Nie bez powodu czekamy na DLC do Elden Ring. Ta przełomowa produkcja od From Software podbiła świat, stała się grą 2022 roku i zdobyła niesamowitą popularność, która sprawiła, że zapowiedziane przed praktycznie rokiem DLC jest szalenie wyczekiwane.
DLC do Elden Ring coraz bliżej? Dowody mówią jasno

Shadow of the Erdtree już wkrótce zadebiutuje? DLC do Elden Ringa pojawiło się w aktualizacji na Steamie

Elden Ring, przełomowa gra RPG akcji, oczarowała graczy na całym świecie swoim rozległym i złożonym światem. Opracowana przez FromSoftware i wydana przez Bandai Namco Entertainment, stanowi znaczącą ewolucję w gatunku, łącząc wymagającą rozgrywkę z otwartym światem. Świat Elden Ring, który jest umiejscowiony w fantastycznym królestwie The Lands Between, jest świadectwem kreatywnego opowiadania historii. Stworzony we współpracy z George’em R.R. Martinem, znanym z serii “Gra o tron”, wszechświat gry jest bogaty w lore, złożone postacie i wszechogarniający mitos zachęcający do eksploracji. Podkreśla to fakt, że gracze w tej produkcji przemierzają różnorodne krajobrazy, od upiornie pięknych lasów po zdradliwe lochy, z czego każdy z nich jest wypełniony unikalnymi wyzwaniami i sekretami.

Czytaj też: Potworek już z wymaganiami sprzętowymi. Jak Suicide Squad: Kill the Justice League potraktuje nasze PCty?

Rozgrywka i Mechanika Rozgrywka w Elden Ring jest udoskonaloną syntezą elementów z poprzednich tytułów FromSoftware, takich jak Dark Souls, Bloodborne i Sekiro. Oferuje mieszankę intensywnej walki, strategicznego planowania i rozwijania postaci w wielu kierunkach, jako że gracze w toku całej gry mogą wybierać spośród różnych broni, zaklęć i umiejętności, aby dostosować swój styl gry, stając do walki z wieloma wrogami i bossami. Dwa lata na rynku to jednak na tyle dużo, żeby w podstawkę zagrał już każdy rzeczywiście zainteresowany, więc panie From Software, to już czas na premierę Shadow of the Erdtree.

Ostatnia aktualizacja Elden Ringa na Steamie sugeruje, że DLC do tej produkcji może być tuż za rogiem. Niemal dwa lata po premierze, w SteamDB dostrzeżono nowy depozyt plików oznaczony jako DLC, choć poza tym szczegóły na ten temat pozostają skąpe. Łatwo jednak powiązać jedno z drugim, bo zapowiedziane przed rokiem rozszerzenie Shadow of the Erdtree po prostu musi pokazać się ponownie w bieżącym roku. Zwłaszcza że do tej pory doczekaliśmy się wyłącznie pojedynczego screenshota. Spekulacje na temat potencjalnie zbliżającej się i tym samym bardzo zaskakującej premiery, dodatkowo wzmacnia wyciek z zeszłego roku, sugerujący wydanie w lutym 2024 roku, które ma zbiec się z premierą kontrolerów tematycznych Elden Ring. Czy tak będzie? Na to pytanie odpowiedzą już nadchodzące tygodnie.