Samsung ma nowy pomysł na smartfona i to naprawdę zaskakujący

Choć rynek smartfonów jest ostatnio dość stabilny, a największą innowacją ostatnich lat były składaki, z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie nam przyszłość. Modele z rolowanymi ekranami, kilkukrotnie składanymi, wysuwanymi? Samsung jako jeden z gigantów rynku, ma wiele innowacyjnych pomysłów.
Samsung ma nowy pomysł na smartfona i to naprawdę zaskakujący

Takiego smartfona jeszcze nie widzieliśmy. Samsung ma nowy pomysł na elastyczny ekran

Bardzo lubię przeglądać patenty składane przez różne firmy w urzędach patentowych. To istna skarbnica dowodów na to, że urządzenia, jakie mamy na sklepowych półkach, to jedynie niewielka część tego, co chcieliby osiągnąć producenci. Najwięcej dzieje się w temacie urządzeń składanych, a raczej tych, z elastycznymi ekranami. Pomysłów jest wiele, ale tylko nieliczne z nich zostały już zrealizowane. Aktualnie na rynku mamy tylko składane smartfony i kilka niezbyt udanych laptopów oraz doczekaliśmy się prezentacji paru bardziej zaawansowanych prototypów. Masowa produkcja urządzeń, z ekranem rolowanym czy rozsuwanym to nadal pieść przyszłości.

Mimo tego bardzo ciekawie jest przeglądać te pomysły, bo niektóre z nich z pewnością zostaną kiedyś zrealizowane. Czy taki los czeka smartfon z najnowszego patentu Samsunga? Trudno powiedzieć, ale i tak warto przyjrzeć się mu bliżej, bo to dość interesująca konstrukcja. Południowokoreański gigant z pewnością pracuje nad innymi rodzajami smartfonów, a nie tylko nad składakami, o czym mogliśmy przekonać się podczas różnych targów. Takiego modelu jednak nie widzieliśmy.

Zgodnie z dokumentacją, to kwadratowe urządzenie z wysuwanym panelem wyświetlacza. Nie mamy na jego temat zbyt wielu szczegółów, ale wydaje się, że po złożeniu byłaby to niewielka „kostka”, która rozmiar standardowego smartfona przyjęłaby dopiero po wysunięciu panelu. Przypuszczam, że wówczas ta grubsza część znajdowałaby się w naszych rękach, więc trudniej byłoby ją zniszczyć czy też uszkodzić. W końcu taki wysuwany panel jest raczej dość cienki, a co za tym idzie – podatny na wszelkie uszkodzenia.

Co prawda szanse na to, że takie urządzenie w ogóle powstanie, są raczej marne. Jest to jednak ciekawy pomysł, który pokazuje, że Samsung myśli naprawdę szeroko, a wprowadzenie na rynek smartfona o nowej, niespotykanej dotąd konstrukcji, to tylko kwestia czasu.