Realme ogłasza datę premiery „Nowego Mistrza”. Kiedy Realme C67 pojawi się w Polsce?

Już za kilka dni na sklepowe półki w naszym kraju trafi kolejny smartfon od Realme, tym razem zaliczający się do popularnej serii C. Realme C67 ma być połączeniem przystępnej ceny, świetnego wyglądu i dobrej specyfikacji.
Realme ogłasza datę premiery „Nowego Mistrza”. Kiedy Realme C67 pojawi się w Polsce?

Realme C67 z datą polskiej premiery

W grudniu 2023 roku w Indiach zadebiutował Realme C67 i jak się okazało, na jego polską premierę nie musimy czekać długo. Producent wyjawił dzisiaj, że smartfon trafi do naszego kraju już 6 lutego. Na szczęście już teraz wiemy, co będzie oferował, natomiast dzięki przeciekowi (ktoś na stronie sieci RTV Euro AGD mocno się pospieszył) znamy nawet jego cenę, która ma wynosić 1099 złotych. Ważniejsze jednak, co za taką kwotę otrzymamy.

W oczy rzuca się przede wszystkim wygląd. Realme zawsze dba o to, by nawet te najtańsze modele przyciągały wzrok i tak jest i w tym przypadku. Mamy tutaj konstrukcję z płaskimi ramkami, otworem na aparat do selfie, a także elegancką wyspą z modułem w kształcie pastylki. Umieszczone tam sensory są otoczone złotymi pierścieniami, dzięki czemu wygląda to bardzo ładnie.

Producent zachwala ten model jako „Nowego Mistrza” odnosząc się do fotografii mobilnej. Dostaniemy tutaj 108-megapikselowy aparat główny z 3-krotnym zoomem matrycowym i to on ma tutaj odpowiadać za wysokiej jakości zdjęcia. Obok znalazł się bowiem 2-megapikselowy czujnik głębi, a więc sensor raczej zapełniający miejsce, niż realnie poprawiający jakość zdjęć. Z przodu dostajemy z kolei aparat 8 Mpix. Jak już wspomniałam, został on umieszczony w okrągłym otworze w ekranie. Urządzenie jest też bardzo cienkie, bo ma 7,59 mm grubości i jest dostępne w kolorze zielonym i czerwonym.

Nowe urządzenie marki otwiera także nowy rozdział w kategorii telefonów „entry level”. Producent zaoferuje najnowszy model bez plastikowego wspornika pod ekranem, co jest cechą projektową zwykle zarezerwowaną dla flagowych urządzeń.

Przedni panel IPS ma przekątną 6,72” i oferuje rozdzielczość Full HD+ i częstotliwość odświeżania 90 Hz. Realme C67 jest pierwszym modele z serii C, który został wyposażony w układ of firmy Qualcomm. Za napędzanie tego smartfona odpowie Snapdragon 695 wspierany przez 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Nie zabrakło też pojemnego akumulatora 5000 mAh z szybkim ładowaniem 33 W, ale rozczarowuje jedynie fakt, że producent dostarczy ten model z Androidem 13, a nie z najnowszą jego wersją.